Noslēdzies sacensību seriāls BIGBANK Skrien Latvija!

10.10.2015.

Ar startu 10. oktobrī Siguldā noslēdzās grandiozākais skrējēju seriāls Latvijā BIGBANK Skrien Latvija, kurš sezonas garumā pulcējis tūkstošiem skriešanas cienītājus no Latvijas malu malām. Šogad tas startēja ar devīzi: “Jau 5 gadus vienā skrējienā vesela valsts !”

Seriāla rīkotāji piedāvāja trīs distances – pusmaratons, NIKE Tautas skrējiens (apm. 10 km) un Tautas skrējiens (4 – 6 km). Dalībniekiem piedaloties kādā no  piedāvātajiem septiņiem posmiem, kuri aizsākās 6. aprīlī Rēzeknē un turpinājās visas sezonas garumā Biķerniekos, Ventspilī, Jelgavā, Kuldīgā, Valmierā un noslēdzoties Siguldā, bija unikāla iespēja apceļot visu mūsu valsti. Gan komandu, gan individuālajā vērtējumā no septiņiem posmiem kopvērtējumā tika vērtēti pieci labākie.

Sākumā gribas pieskarties pēdējā posma rezultātiem. Tā pusmaratonā S20 grupā 3. vietu izcīnīja pazīstamā mūsu gargabalniece Anita Kažemāka (1.22:42), bet NIKE Tautas skrējienā VN40 grupā Pēterim Trubačam 2. vieta (38:04). Turpināja uguņot Tautas skrējienā savā VTB grupā Rainers Trubačs (18:20), bet mazliet veiksmes tai pašā grupā pietrūka Mārcim Adamovičam – 4.vieta (19:11). Prieks par Jolantu Djubinu,, kuras mīlestība uz skriešanu deva iespējas gan Nikolai, gan Alenam startējot vairākās Latvijas vietās, iemīlēt ne tikai skriešanu, bet arī iepazīt skaistākās valsts vietas.

Un nu pie kopvērtējuma – dažādās distancēs uz goda pjedestāla tika aicināti četri preilēnieši. Tā pusmaratonā Anitai Kažemākai S20 grupā vieta uz goda pjedestāla otrā pakāpiena. Pēterim Trubačam VN40 grupā – 3. vieta, bet VTB grupā divi mūsējie – augstāko pakāpienu godam nopelnīja Rainers Trubačs, bet uz trešā pakāpiena Mārcis Adamovičs. Gribas cerēt, ka jaunie censoņi spēs novērtēt savu vecāku devumu savā panākumā, jo gan ceļa, gan dalības izmaksas, lai piedalītos sacensībās, nav mazās.

Nobeigumā gribas papriecāties par draugu panākumiem – par līvāniešiem, kuri, apvienojot pieredzējušo veterānu, jauno censoņu prasmi un dāmu augsto meistarību, izveidojuši spēcīgu konkurētspējīgu komandu. Tā spēja pabojāt garastāvokli daudzām lielpilsētu un lielo sporta firmu komandām, kuru skrējēji savākti no visas valsts. Nu vairs atliek daži pēdējie starti, Latvijas čempionātu krosā ieskaitot, no kura, gribas cerēt, tiks pārvesta kāda medaļa, un krosa kurpes varēs kārt vadzī! 

Leonīds Valdonis,
sporta pasākumu organizators

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.