Kartupeļu diena Preiļos

07.10.2015.

7. oktobrī Preiļu novada Sociālā dienesta telpās pulcējās visi interesenti uz Kartupeļu dienas pasākumu, ko, kopēji sadarbojoties, rīkoja Pensionāru biedrība, Represēto biedrība un Sociālā dienesta Dienas centrs. Vietējie kartupeļu audzēšanas entuziasti iepazīstināja izstādē ar pašu izaudzētajiem kartupeļiem un to šķirnēm, ko papildināja Preiļu konsultāciju biroja speciālistes Ineses Magdaļonokas stāstījums par kartupeļu audzēšanas īpatnībām, slimībām un to ieceļošanas vēsturi.

Pasākuma otrā daļa bija kartupeļu ēdienu degustācijas laiks. Kā pirmie savu sagatavoto ēdienu – kartupeļu kotletes – prezentēja Preiļu 2. vidusskolas 7. klase ar savu audzinātāju Ilonu Podskočiju un audzēknes Annas Andrejevas atraktīvo stāstījumu par šī ēdiena recepti. Ar saviem kulinārijas brīnumiem klātesošos cienāja Tekla Bekeša un Natālija Rubine.

Sirsnīgs paldies galvenajām pasākuma organizētājām – Marijai Briškai un Natālijai Rubinei, kā arī kartupeļu izstādes autoriem: Ivetai Stašulānei, Dzidrai Preisei, Natālijai Rubinei, Teklai Bekešai, Silvijai Ivanovskai, Silvijai Šņepstei. Pasākums izdevās saturīgs, labi apmeklēts un pozitīvi izglītojošs.

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.