Preiļu novads atver durvis uz profesiju pasauli Karjeras nedēļā

12.10.2015.

Šogad pirmo reizi Preiļu novadā no 12. līdz 16. oktobrim notiks Karjeras nedēļa, kuras vadmotīvs šogad visā Latvijā ir “Atver profesijas durvis!”. Tās laikā jaunieši dažādos pasākumos varēs apzināt tālākās izglītības un karjeras izvēles iespējas, kā arī iepazīt dažādas profesijas un uzņēmumus. Karjeras nedēļa Preiļu novadā tiks atklāta jau 12. oktobrī plkst. 15.00 Preiļu Valsts ģimnāzijā ar pasākumu – diskusiju „Atver profesijas durvis Preiļos.”

“Karjeras nedēļas pasākumi sniedz iespēju katram jaunietim iepazīt dažādas profesijas, gūt ieskatu arī tajās jomās, kuras līdz šim sabiedrībā nav bijušas populāras, bet ikdienā ir nepieciešamas un interesantas, skolēni dzirdēs stāstus arī par to, kā hobijs ir pāraudzis profesijā. Tiekoties ar dažādu amatu pārstāvjiem un apmeklējot uzņēmumus, jauniešiem būs iespēja iepazīt vidi, kur strādā dažādu profesiju pārstāvji, klātienē varēs uzdot jautājumus un saņemt atbildes. Aicinu karjeras nedēļas pasākumus apmeklēt arī bērnu un jauniešu vecākus, lai uzzinātu daudz jauna par visdažādākajām profesijām, diskutētu un pārrunātu ģimenēs bērnu nākotnes izvēli”, stāsta Karjeras nedēļas koordinators Preiļu novadā Viktors Boļšakovs.

Karjeras nedēļā laikā Preiļu novada jauniešiem būs iespēja piedalīties tādās aktivitātēs kā Atvērto durvju dienas uzņēmumos un iestādēs, tikšanās ar dažādu profesiju pārstāvjiem un amatu meistariem, dalība konkursos un viktorīnās par profesijām, darbošanās radošajās darbnīcās praktisku iemaņu iegūšanai dažādos amatos. Ar visiem Karjeras nedēļas pasākumiem Preiļu novadā var iepazīties vietnē: www.viaa.gov.lv/karjeras_nedela, kā arī Preiļu novada domes mājas lapā www.preili.lv

Piedaloties Karjeras nedēļas pasākumos Preiļu novadā, jaunieši var cīnīties par balvu arī digitālā vidē. Portālā Draugiem.lv norit spēle “Atver profesijas durvis!”, kurā kopš 7. oktobra var iegūt papildu punktus, apmeklējot divus Karjeras nedēļas pasākumus klātienē arī Preiļu novadā. Kuri pasākumi tie būs, kāda ir balva un spēles noteikumi, var uzzināt pašā spēlē, kas pieejama adresē: http://www.draugiem.lv/viaa/.

Karjeras nedēļu Preiļu novadā no 12. līdz 16. oktobrim rīko Preiļu novada dome sadarbībā ar Valsts izglītības attīstības aģentūru (VIAA) un citiem sadarbības partneriem, kuru vidū ir Preiļu novada Izglītības pārvalde, Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejs, Preiļu un Riebiņu novada TIC, Preiļu novada Bērnu un jauniešu centrs, Preiļu Galvenā bibliotēka, Preiļu novada Vakara maiņu un neklātienes vidusskola, Preiļu Valsts ģimnāzija, Pelēču pamatskola, Preiļu 1. pamatskola, Preiļu 2. vidusskola, Salas pamatskola, Priekuļu pamatskola, Valsts SIA „Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums” struktūrvienība Preiļi, Aglonas internātvidusskola, Vārkavas vidusskola, Vārkavas pamatskola, Aglonas vidusskola, Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra (Kudrjašova) Grāveru pamatskola, Šķeltovas pamatskola, Priežmalas pamatskola.

Par Karjeras nedēļu 2015 

Karjeras nedēļa ir pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Jaunieši var piedalīties radošajās darbnīcās un konkursos, kā arī laimēt balvas. Šogad Karjeras nedēļas vadmotīvs ir “Atver profesijas durvis!”, galveno uzmanību veltot nākotnes profesijas iepazīšanai radošā un atraktīvā veidā.

Karjeras nedēļu no 12. līdz 16. oktobrim organizē VIAA sadarbībā ar Latvijas pilsētu un novadu pašvaldībām un izglītības pārvaldēm. To atbalsta Eiropas Komisijas programma Erasmus+ Karjeras konsultēšanas un informācijas tīkla Euroguidance ietvaros.

Šogad Karjeras nedēļa norisināsies vienlaikus 20 Latvijas pilsētās un novados: Rīgā, Cēsīs, Jelgavā, Jēkabpilī, Gulbenē, Kuldīgā, Liepājā, Ventspilī, Rojā, Rēzeknē, Daugavpilī, Valmierā, Alūksnē, Saldū, Ogrē, Lielvārdē, Talsos, Dagdā, Preiļos un Tukumā.

Sīkāka informācija par pasākumiem šajās pilsētās un Karjeras nedēļu pieejama vietnē: www.viaa.gov.lv/karjeras_nedela. 

Informāciju sagatavoja:

Maija Paegle, Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr. +371 26556613, e-pasts – maija.paegle@preili.lv

 

Papildu informācija:

Viktors Boļšakovs, Karjeras nedēļas koordinators Preiļu novadā

Tālr. +371 27792924, e-pasts – bolsakovsviktors@inbox.lv

 

Pēdējās izmaiņas: 12.10.2015.