“Jūrmalas skriešanas svētkos” triumfē Kažemāka un Višķers

27.09.2015.

Majoru pludmalē sīvā cīņā  tika noskaidroti 2015. gada ātrākie pludmales skrējēji piecu un desmit kilometru distancēs. Šogad otro gadu pēc kārtas “Jūrmalas skriešanas svētkos” desmit kilometru distancē uzvaras laurus plūca vieglatlēte Anita Kažemāka un Latvijas ātrākais pusmaratonists Jānis Višķers.

Latvijas aktīvākie skrējēji un nūjotāji uz starta līnijas stājās jau pllkst 11.00, bet pirmie līderi tika sagaidīti jau pēc 15 minūtēm. Ātrākās skrējējas 10km distancē sieviešu konkurencē šogad bija: Anita Kažemāka, uzrādot laiku 39 minūtes un sešas sekundes, kā otrā finišēja Līga Girgensone (39 minūtes 59 sekundes), bet goda pjedastālu noslēdza Jolanta Liepiņa (41 minūte un septiņas sekundes).

10 km distancē vīriešu konkurencē ātrākais bija iepriekšējā gada “Jūrmalas skriešanas svētku” uzvarētājs Jānis VIšķers (32 minūtes, 12 sekundes), aiz sevis atstājot skrējējus – Reini Hartmani (32 minūtes, 29 sekundes) un Kristapu Bērziņu (33 minūtes, 15 sekundes).

Vieglatlēte Anita Kažemāka, “Jūrmalas skriešanas svētku” 10 km distances divkārtēja uzvarētāja: “Šodien bija lieliski piemēroti apstākļi skriešanai – nebija karsts, bija patīkams dzestrums. Skriešanu nedaudz apgrūtināja irdenās smiltis un sānu vējš, bet kopumā skrējiens bija ļoti baudāms. Prieks par lielo dalibnieku skaitu, jo skrienot cilvēku pūlis likās tiešām iespaidīgs. Pats galvenais ir tas, ka visi klātesošie un arī paši dalībnieki bija ļoti pozitīvi un uzmundrināja citus skrējējus.”

Kā ierasts, viena no plašāk pārstāvētajām distancēm bija 5km garā skriešanas distance. Tajā uzvaras laurus plūca Dace Jansone (18 minūtes, 49 sekundes) sieviešu konkurencē, bet starp vīriešiem ātrākais bija Alberts Blajs, uzrādot laiku 16 minūtes, 46 sekundes.

www.sportacentrs.com

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.