Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja piedāvājums

25.09.2015.

Pamatekspozīcija „Preiļi gadsimtu spoguļos”. Ekspozīciju papildina spēle „Muzeja priekšmetu labirints” .Vecāko klašu skolēniem tiek piedāvāta izglītojošā programma „Vēstures avoti”.
Raiņa bulvārī 28

Pamatekspozīcija „Mūžs virpas apļots”. To papildina izglītojoša spēle „Svilpodams dejo māls”.
Talsu ielā 21
Iepriekšēja pieteikšanās.  Telefons 26742058  Silvija Ivanovska

Raiņa un Aspazijas jubilejas gada ietvaros apskatāma sezonas izstāde „Aicina Mārga – Jasmuižas T[eklīte] jeb Kārdināšana ar pūru”. Izstādes ietvaros spēle „Ziedu vainags Aspazijai un Rainim”, spēle „Lellīte Teklīte”. Interesenti var iejusties Aspazijas un Spīdolas tēlos, kā arī nofotografēties ar muzeja Raini. Izstāde atvērta līdz 30. oktobrim.
A.Paulāna ielā 4.
Iepriekšēja pieteikšanās.  Telefons 26742058  Silvija Ivanovska

Izstāde „Jāzeps Baško – gaisa fūrmanis”. To  papildina datortests „Ko tu zini par Jāzepu Baško un Latvijas aviāciju”, ir iespēja  origami tehnikā izgatavot lidmodeli un izspēlēt gaisa kaujas, izgatavot lidmašīnas „Iļja Muromec” modeli no papīra. Apmeklētāji var iegūt vai nostiprināt zināšanas par I pasaules karu, pareizi sagrupējot attēlu lapas.

Izstādi „Sprogaina vilna jāizstiepj taisna”, kurā iespējams iepazīties ar vilnas apstrādi, darba rīkiem un izstrādājumiem un pat mēģināt nocirpt kādu vilnas sprogu.
Preiļu 1. pamatskolas muzejā Daugavpils ielā 34 (vecā skolas ēka)
Iepriekšēja pieteikšanās. Telefoni: 2742058  Silvija Ivanovska vai 26390327 Ināra Krusta

Īpašais piedāvājums 1.klasēm:
Pirmā tikšanās muzejā, Parka ielā 4, atraktīva spēle „Superīgā sēņošana Skulptūru dārzā”, kā arī kopbilde pie lielās sēnes.
Iepriekšēja pieteikšanās.  Telefons 26742058 Silvija Ivanovska

Izzinošā ekskursija „Mazais Preilis ceļo” 1.-4.kl.
Muzeja gida pavadībā pastaigāsim pa Preiļu pilsētas parku un uzzināsim mūsu pilsētas vēsturi. Iepazīsimies ar grāfiem Borhiem, klausīsimies leģendas un nostāstus, kā arī uzzināsim kādus noslēpumus glabā mūsu pilsētas parks.
Iepriekšēja pieteikšanās.  Telefons 20473091 Vadims Maksimovs.

Ekskursija „Preilis ceļo”
Muzeja gida pavadībā pastaigāsim pa Preiļu pilsētu, uzzināsim Preiļu pilsētas vēsturi, Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejā apskatīsim senas Preiļu fotogrāfijas un minēsim mīklas. Iepazīsimies ar grāfiem Borhiem un viņu atstāto mantojumu Preiļu parkā, klausīsimies leģendas un nostāstus.
Iepriekšēja pieteikšanās.  Telefons 20473091 Vadims Maksimovs.

Oktobrī Preiļu kultūras nama izstāžu zālē apskatāma pirmā Jāzepa Pīgožņa vārdā nosauktā plenēra mākslinieku darbu izstāde.
Raiņa bulvāris 28

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.