Preiļus apmeklē Baltinavas novada pašvaldības pārstāvji

22.09.2015.

22. septembrī Preiļu novada domē bija ieradušies Baltinavas novada domes dažādu jomu speciālisti, lai iepazītos ar mūsu pašvaldībā realizētajiem projektiem un tradīcijām, kā arī smeltos un dalītos pieredzē. Kuplo delegāciju divdesmit trīs cilvēku sastāvā vadīja Baltinavas novada domes priekšsēdētāja Lidija Siliņa un izpilddirektors Henrihs Logins – Slišāns.

Vizītes laikā pārstāvji tikās ar Preiļu novada domes vadību un speciālistiem, lai apmainītos ar pieredzes stāstiem un idejām  par darba organizāciju un specifiku. Preiļu novada domes Attīstības daļas vadītājs Zigmārs Erts ar prezentācijas palīdzību viesiem sniedza ieskatu pašvaldības darbā, informējot par novada prioritātēm un padarītajiem darbiem, kā arī tuvākajiem nākotnes plāniem. Nepilnu stundu ilgajā sarunā Preiļu novada domes pārstāvji kolēģiem atbildēja uz tiem interesējošiem jautājumiem par dažādu jomu darbu mūsu pusē. Baltinaviešus interesēja izglītības pieejamība novadā, komunālās saimniekošanas tēma, bezdarba rādītāji un uzņēmējsabiedrību tendences, kā arī pašvaldību administratīvi teritoriālās reformas process. Kolēģi atzinīgi novērtēja gan pašvaldībai piederošu ēku, gan iedzīvotāju atsaucīgo iesaisti dzīvojamo māju energoefektivitātes uzlabošanas pasākumos Preiļos.

Pieredzes apmaiņas vizītes turpinājumā ciemiņi viesojās Preiļu Galvenajā bibliotēkā, izsakot atzinīgus vārdus par moderno bibliotēkas piedāvājumu saviem klientiem. Viesi iepazinās arī ar jauniešu aktivitātēm un jaunizveidotajām jauniešu brīvā laika pavadīšanas telpām Jauniešu centrā “Četri”.

Kolēģi ciemojoties atzina, ka aprunājoties ar kolēģiem citos novados, iespējams izvērtēt savu darbu, gūt iedvesmu un idejas tā pilnveidošanai. Vizītes laikā tika secināts, ka pašvaldības, neatkarīgi no lieluma, saskaras ar līdzīgām problēmām, taču to risināšanas veidi mēdz būt atšķirīgi un katrai pašvaldībai individuāli piemērojami. 

Jolanta Upeniece,
Preiļu novada domes mājas lapas satura redaktore

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.