Apkure tiks pieslēgta, tiklīdz kļūs nepieciešama

22.09.2015.

Rudens mainīgie laika apstākļi vedina domāt par apkures sezonas sākšanu, lai cilvēki savos dzīvokļos justos komfortabli. SIA „Preiļu saimnieks” Siltuma un ūdens apgādes nodaļas vadītājs Vladimirs Haritonovs atgādina, ka apkures sezonas sākumu nosaka iedzīvotāji. 

Apkuri pieslēdz pēc iedzīvotāju iniciatīvas

Tradicionāli apkures sezona Preiļos tiek iesākta oktobra vidū. Jau vairākus gadus apkure tiek uzsākta pēc dzīvokļu īpašnieku vai māju vecāko iniciatīvas. Lai komfortabli sāktu šā gada apkures sezonu, dzīvokļu īpašniekiem ir jāvēršas pie sava apsaimniekotāja SIA „Preiļu saimnieks” ar lūgumu pieslēgt apkuri. Par apkures pieslēgšanu lemj mājas vecākais vai dzīvokļu īpašnieki: ja 50 % plus viena balss vēlas pieslēgt apkuri, tad par šo lēmumu ir jāinformē SIA „Preiļu saimnieks” Siltumapgādes daļa, un apkure tiks pieslēgta.

Preiļu daudzdzīvokļu mājās uzstādīti siltummezgli, tādēļ apkuri pieslēgt iespējams jebkurā brīdī un to tehniski iespējams nodrošināt kaut visu gadu. Izņēmums ir tikai siera rūpnīcas mikrorajons, kur darbojas četru cauruļu sistēma, tādēļ apkuri iespējams pieslēgt tikai visām mikrorajona mājām vienlaikus. 

Radiatoru nomaiņa ir jāsaskaņo

Vladimirs Haritonovs aicina pasteigties tos, kuriem remontdarbu dēļ dzīvokļos ir atvienoti radiatori, lai neaizkavētu apkures padevi visai mājai. Kamēr kaut vienā dzīvoklī siltumapgādes sistēma nav kārtībā, tikmēr apkures padeve vispār nav iespējama, un cieš visi mājas iedzīvotāji.

Savukārt tajās mājās, kur šovasar kādā no dzīvokļiem remonta laikā ir bijuši atvienoti radiatori, pirms apkures pieslēgšanas Siltumapgādes daļas speciālistiem jāveic sistēmas uzpildīšana un pārbaude. Tādēļ dzīvokļu īpašniekiem ir pienākums par to informēt SIA „Preiļu saimnieks”, pretējā gadījumā pašrocīga iejaukšanās mājas siltumapgādes sistēmā rada nepatīkamus brīžus pašiem un kaimiņiem. 

Dabas gāzes cena turpina samazināties

Saskaņā ar AS “Latvijas Gāze” informāciju, dabas gāzes tirdzniecības cena šā gada septembrī ir 206,32 eiro par tūkstoš normālkubikmetriem. Pie šādas dabas gāzes cenas saskaņā ar sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas Padomes lēmumu kopējais siltumenerģijas tarifs Preiļos ir 54,40 EUR/MWh (bez PVN).

AS “Latvijas Gāze” prognozē, ka šāda dabas gāzes cena saglabāsies arī oktobrī un novembrī. 

Inese Šņepste, SIA „Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste 

 

Pēdējās izmaiņas: 22.09.2015.