Preiļos norisinājās Spēka diena

12.09.2015.

12. septembrī VAS “Latvijas Dzelzceļš” un Latvijas ielu vingrošanas sporta biedrības organizētā Spēka diena Latvijā notika jau trešo gadu, šoreiz arī ar Preiļu piedalīšanos. Spēka dienas būtība ir veselīga dzīvesveida un visvienkāršākā spēka vingrinājuma – pievilkšanās pie stieņa – popularizēšana.

80 spēka punktos visā Latvijā dienas garumā no plkst. 10:00 līdz 17:00 ikviens varēja pārbaudīt savu spēku, pievelkoties maksimāli daudz reižu, kuras pēc tam tika summētas, veidojot pilsētas, reģiona un Latvijas kopējo pievilkšanās reižu skaitu. Diena tika sadalīta četros posmos un katrā tika fiksēts spēcīgākais vīrieties un sieviete attiecīgajā punktā. Noteikumi paredzēja, ka divi spēcīgākie pārstāvji no katras pilsētas tās pašas dienas vakarā piedalās fināla sacensībās Rīgā.

Izbaudot labo laiku, ielās bija devušies daudzi cilvēki, un jaunie stieņi pie pludmales bija samērā kupli apmeklēti – kopumā 80 cilvēki deva savu ieguldījumu Preiļu kopējam punktu skatam, ka ir salīdzinoši  ļoti augsts rādītājs pirmajam gadam. Lai gan Latgale pēc apkopotajiem rezultātiem rādītājos atpaliek no pārējiem reģioniem, labs Preiļu sasniegums ir iegūtā 3. vieta  visu pilsētu konkurencē pēc vidējā pievilkšanās reižu skaita. Savukārt lielākais izdarītais pievilkšanās reižu skaits Preiļu spēka punktā bija 30 (Latgalē – 32; Latvijā, kas šobrīd ir rekords,  – 80). Prieks arī par vairākiem vecākiem ar līdzpaņemtajiem bērniem, kas izmantoja iespēju un mācīja savas atvases pievilkties un citus vingrojumus pie stieņa. Katrs dalībnieks saņēma īpašo Spēka dienas aproci.

Jāpiebilst, ka šīs 12. septembra aktivitātes Latvijā ir bijušas tikai daļa no visā pasaulē (76 valstīs) notiekošiem līdzīgiem pasākumiem Pasaules spēka dienas ietvaros, tādējādi katrs, kas devies pie stieņa, ir bijis divu pasaules rekordu, kuri šobrīd jau reģistrēti (kopējais pievilkšanās skaits un kopējais cilvēku skaits vienā dienā), līdzdalībnieks.

Organizatori Rihards Gribusts, Andris Gribuška

Pēdējās izmaiņas: 12.09.2015.