Preiļu novada Sociālā darba speciālisti apmeklē Latvijas Sociālā darba izglītotāju, sociālo darbinieku un speciālistu 2. forumu

17.09.2015.

17. septembrī Nacionālajā bibliotēkā pulcējās Latvijas Sociālo dienestu darbinieki, apmeklējot Latvijas Sociālā darba izglītotāju, sociālo darbinieku un speciālistu 2.forumu, kas, kā pavisam nesena tradīcija, notiek reizi trijos gados. To organizēja Latvijas Pašvaldību savienība, Labklājības ministrija un Rīgas Stradiņa Universitāte.

Pasākumu atklāja Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna, kurā  galvenais uzsvars tika likts uz to, ka tieši Sociālie dienesti būs tie, kuri risinās situācijas darbā ar imigrantiem un tieši saskarsies ar bēgļu problēmu. Savās uzrunās to pauda arī Labklājības ministrs Uldis Augulis un Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis. Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča savā uzrunā pauda bažas par nepietiekamu atalgojuma līmeni Sociālajā sistēmā, kas neveicina profesionālu speciālistu piesaisti sociālajā darbā. Savā pieredzē dalījās ārzemju sociālā darba speciālisti Sjuzena Lorence un Daniels Markovičs.

Pasākuma otrā daļa tika veltīta deinstitucionalizācijas programmas ieviešanai Latvijā, kas saistīta ar pieaugušo, bērnu aprūpi un sociālo rehabilitāciju pašvaldībās. Par praktisko pieredzi darbā ar imigrantiem Latvijā runāja biedrības “Patvērums “Drošā māja”” pārstāvis Alvis Šķenders.

Noslēgumā tika apbalvoti šī gada izcilākie Sociālā darba speciālisti un Gada sociālais darbinieks. Labklājības ministrs Uldis Augulis apbalvoja konkursa „Labākais sociālais darbinieks Latvijā – 2015″ laureātus. Kopumā apbalvojumus saņēma piecas sociālās darbinieces no piecām pašvaldībām: Daugavpils, Burtniekiem, Dobeles, Krustpils un Smiltenes.

Šāgada konkursā par galvenās balvas – titula “Labākais sociālais darbinieks Latvijā 2015” – ieguvēju atzīta Arnita Freiberga. A. Freiberga ir Smiltenes Sociālā dienesta sociālā darbiniece ģimenēm ar bērniem.

Goda titula „Labākā sociālā darbiniece Latvijā 2015″ ieguvēja saņēma konkursa piemiņas balvu, veiksmes simbolu – M. Ķizuļa veidoto ozolkoka autordarbu „Četrlapu āboliņa lapu”, kā arī LM Atzinības rakstu un LM sarūpēto naudas balvu – „Galactico” dāvanu karti 500 eiro apmērā. Četras pārējās nominantes katra saņēma personalizēto piemiņas balvu – „Četrlapu āboliņa lapu”, LM Atzinības rakstu un „Galactico” dāvanu karti 400 eiro vērtībā.

Labklājības ministrs Uldis Augulis uzsvera: “Daudziem iedzīvotājiem sociālais darbinieks ir cilvēks, pie kura nākt pēc padoma, uz kuru paļauties un kuram uzticēties. Ik dienas viņi uzklausa neskaitāmu cilvēku likteņus un palīdz tos risināt. Sociālā darba profesija ir godājama, atbildīga un novērtējama, lai arī darbs ir grūts. Kā tiešām valstiski svarīgu profesiju sociālo darbu īpaši novērtējam valstij sarežģītās situācijās, kad, pateicoties jūsu zināšanām, profesionalitātei un ieguldītajam darbam, iespējams nodrošināt sociālo mieru.

Grūtības dod iespēju ne tikai novērtēt sociālajā jomā strādājošo sniegto ieguldījumu, bet liek iedziļināties šo darbinieku ikdienā. Tāpēc lielu uzmanību sociālajā politikā turpmākajos gados pievērsīsim tieši profesionāļu atbalstam, kvalifikācijai un novērtējumam.

Man ir patiess prieks godināt labākos sociālos darbiniekus, kuru sasniegtais rezultāts ir teicams un var kalpot par piemēru labai pieredzei. Vienlaikus jāuzsver, ka visi darbinieki, kas veic sociālo darbu, ir pelnījuši novērtējumu un pateicību, jo ikdienā veic sabiedrībai tik ļoti vajadzīgu un nozīmīgu darbu. Sociālajiem darbiniekiem pasniegtās balvas būs kā simbols ticībai un veiksmei. To arī novēlu ikvienam profesionālim – ticēt sava darba augļiem, bet īpaši grūtos brīžos paļauties uz veiksmi!”

Paldies pasākuma organizētājiem, kas bija parūpējušies arī par izklaides programmu, kurā varējām klausīties dziesmas kora “Pa saulei” izpildījumā (vad. Jānis Ozols), koklētāju ansambli “Pūt vējiņi” un atsaukt atmiņā labi zināmās dziesmas Viktora Lapčenoka izpildījumā.

Gunta Katkeviča
Dienas centra vadītāja
Preiļu novada sociālais dienests

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.