Sportiski raibā nedēļas nogale

15.09.2015.

Dažādām sporta aktivitātēm bagāta bija šī nedēļas nogale. Daudzi Preiļu novada BJSS vieglatlētikas nodaļas audzēkņi piedalījās Vārkavas novada atklātajā čempionātā un uzreiz jāmin, ka mājup visi atgriezās ar trofejām – par uzvarām vai godalgoto vietu izcīnīšanu kaklā tika karinātas medaļas. Ar rezultātiem interesenti varēs iepazīties droši vien organizatoru mājas lapā, jo šeit tas aizņemtu daudz laika.

Tajā pašā sestdienā uz starta Višķos stājās arī daži mūsu vieglatlētikas veterāni, kur notika Latgales atklātais čempionāts vieglatlētikā senioriem. Tā Feoktists Pušņakovs uzvarēja savā vecuma grupā 400 m – 1.07,57, kas pielietojot vecuma koeficientu viņam deva 3. vietu. 100 m – 14,24 –  2.vieta grupā un 5.vieta kopvērtējumā. 5000 m distanci Pēteris Trubačs veica ar rezultātu 17 minūtes 24,76 sekundes, kas pielietojot koeficientu, deva uzvaru Pēterim arī kopvērtējumā. Info: www.lvva.lv

13. septembrī Rīgas Mežaparks uz Nike Riga Run pulcēja 2,5 tūkstošus skrietgribētājus 10 km distancē un divus tūkstošus 5 km distancē. Iepriecināja Anitas Kažemākas veikums – 10 km distancē izcīnīta uzvara ne tikai savā vecuma grupā , bet arī kopvērtējumā sievietēm ar rezultātu 36 minūtes 42,30 sekundes. Priecē arī, ka dalībnieku vidū varēja atrast arī citus Preiļus pārstāvošus dalībniekus. Sīkāka info: www.sportlat.lv

Svētdiena bija arī tā diena, kur jēkabpilieši uz tradicionālo skrējienu “Apkārt Radžu ūdenskrātuvei” pulcēja skrietgribētājus no tuvākajiem apkaimes novadiem. Veiksmīgs starts padevās Preiļu novada BJSS audzēknim – ģimnāzistam Guntim Patoram, kurš 6, 4 km garo distanci beidza rezultātu 21 minūtē 46 sekundēs kā otrais kopvērtējumā un pārliecinoši uzvarot savā grupā. Patreizējā sportiskā forma vieš cerības par sekmīgu startu Gunta pirmajā pusmaratonā 10. oktobrī Siguldā, bet jau pēc nedēļas starts Latvijas čempionātā krosā, kas ir arī atlase uz Eiropas čempionātu krosā decembrī junioriem un pieaugušajiem.
Pēc skrējēju finiša uz starta stājās velokrosa “Apkārt Radžu ūdenskrātuvei” dalībnieki. Arī šeit uz goda pjedestāla aicināti tika arī preilēnieši. 22 km distancē 2.vietu kopvērtējumā un savā grupā izcīnīja Renārs Valdonis – 43 minūtes 31 sekunde. 5. vietu savā grupā izcīnīja BMX-sistu treneris Artis Upenieks. Arī Guntim Pastoram vēl bija gana spēka, lai kāptu uz goda pjedestāla 2.pakāpiena savā vecuma grupā. 15,6 km distancē cienījamām dāmām uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena Digna Prodniece. Arī šo rindu autors gandarīts par savu veikumu, kaut arī goda pjedestāls palika gana tālu. Neko nepadarīsi – konkurence šajā sporta veidā aug ar katru gadu. Tāpat mums prieks par saviem komadas “LiVelo/BTA” biedriem no citiem novadiem, kuri plūca laureātu augļus. Žēl, ka šoreiz startēt nesanāca jaunajiem preilēniešiem Renāram Vanagam un brāļiem Džeriņiem, kuri šogad ir ļoti progresējuši un ieviesuši izmaiņas uz goda pjedestāla. Rezultāti www.jekabpils.lv . Attiecību skaidrošana turpināsies vienos no pēdējiem MTB mačiem mūspusē 19.septembrī Riebiņos, kur gribas redzēt arī kuplu preilēniešu “desantu”.


L.Valdonis,
Preiļu novada sporta pasākumu organizators

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.