18. – 20. septembrī jauniešu Etno dienas Raiņa jaunu dienu zemē

18.09.2015.

No 18. septembra līdz 20. septembrim Raiņa muzejā «Jasmuiža» notiks ikgadējais pasākums «Jauniešu etno dienas» jauniem cilvēkiem, kas interesējas par tradicionālo kultūru un etno mūziku.

Raiņa jubilejas gadā «Jauniešu etno dienu» dalībnieki studēs Raini – apdzīvos un pieskandinās Raiņa muzeju, piedaloties uzveduma «Latgalīšu kuozys» veidošanā.

Šogad «Jauniešu etno dienu» dalībnieku vidū ir tādas folkloras kopas kā Iecavas «Tarkšķi», Līvānu «Ceiruleits», Preiļu «Rūtoj», Rēzeknes «Dziga» un «Vīteri», Rīgas «Ceidari» un «Kokle», kā arī Ropažu «Oglīte».

20. septembrī plkst. 14.00 uzvedums «Lagalīšu kuozys» tiks izrādīts Raiņa muzeja «Jasmuiža» pagalmā. Pēc uzveduma sekos «Jauniešu etno dienu» dalībnieku koncerts estrādē. Aicināti visi interesenti.

«Jauniešu etno dienas» LNKC aizsāka 2010. gadā. Nometnē tradicionālā kultūra tiek aktualizēta tieši jauniešu auditorijā un runā par to viņiem saprotamā valodā – nodarbībās un koncertos, spēlēs un dančos. Starp pasniedzējiem ir bijuši Laima Jansone, Zane Šmite, Ilga Leimane, Tālis Gžibovskis, Ilmārs Dreļs un citi.

«Jauniešu etno dienas 2015» rīko LNKC sadarbībā ar Raiņa muzeju «Jasmuiža», bet atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Kultūras ministrija, Preiļu novada pašvaldība.

 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.