Kanalizācijas sistēma nav miskaste!

10.09.2015.

Dažkārt sabiedrībā „Preiļu saimnieks” no daudzdzīvokļu mājām tiek saņemtas sūdzības par nestrādājošu kanalizāciju. Noskaidrojot situāciju, izrādās, ka to izraisījuši mājas iedzīvotāji, kanalizāciju, ļoti iespējams, pat ļaunprātīgi, izmantojot miskastes vietā.

SIA „Preiļu saimnieks” Ūdensapgādes un kanalizācijas daļas ražošanas inženieris Vladislavs Ruskulis pastāstīja, ka dažkārt tiek saņemtas nepamatotas sūdzības SIA „Preiļu saimnieks” virzienā par nestrādājošu kanalizāciju, pilnām kanalizācijas nosēdakām un smaku pagrabtelpās. Šīs neērtības rodas nevis tādēļ, ka SIA „Preiļu saimnieks” nepiegrieztu vērību maģistrālo pilsētas kanalizācijas tīklu apsaimniekošanai, bet gan pašu iedzīvotāju nevērības dēļ. SIA „Preiļu saimnieks” darbiniekiem no kanalizācijas tīkliem nākas ķeksēt ārā sieviešu apakšveļu, higiēnas piederumus un pat Maxima plastmasas maisiņus. Varētu vēl saprast, ja tie būtu daži nesaistīti gadījumi, bet diemžēl ir vietas, kur šādi aizdambējumi rodas ar apbrīnojamu regularitāti, piemēram, pie daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām Rēzeknes ielā 24 un Viļānu ielā 6, un tas jau liek domāt par ļaunprātīgu rīcību, kad kanalizācija tiek izmantota miskastes vietā. Lielus atkritumus ūdens aizskalot nespēj, un gadās, ka aizdambējums ir tik pamatīgs, ka to nav iespējams novērst ar augsta atmosfēras spiediena skalošanu, un nākas par urbt.  

“Mazi bērni varētu to nesaprast, bet šeit ir runa par pieaugušiem cilvēkiem!” neizpratni par cilvēku rīcību pauž Vladislavs Ruskulis. Klienti tiek aicināti kanalizācijas pakalpojumu lietot pārdomāti, lai neradītu nepatīkamus brīžus sev un saviem kaimiņiem.

SIA „Preiļu saimnieks” Ūdensapgādes un kanalizācijas daļa nodrošina dzeramā ūdens ieguvi, sagatavošanu un piegādi patērētājiem, veic notekūdeņu novadīšanu un bioloģisko attīrīšanu un pilsētas maģistrālā ūdensvada un kanalizācijas tīklu uzturēšanu un apkalpošanu.

Inese Šņepste,
SIA „Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste 

Pēdējās izmaiņas: 10.09.2015.