Preiļu novada uzņēmums sācis ražot uztura bagātinātāju

08.09.2015.

Pagājušajā gadā Preiļu novadā ir reģistrēts jauns uzņēmums – SIA „BE un BE”, kas nodarbojas ar uztura bagātinātāju ražošanu. Jaunais produkts – tinktūra “Fonto de forto”, kas tulkojumā nozīmē ‘dabas spēks’, ir reģistrēta Pārtikas un veterinārā dienesta uztura bagātinātāju reģistrā, tā ir vienīgā šāda veida prece Latvijā, un jau tiek piedāvāta iedzīvotājiem.

SIA “Be un Be” runasvīrs un tinktūras idejas autors Juris Želvis pastāstīja, ka tinktūras pamatbāze ir bebra dziedzera uzlējums, kam klāt ir pievienoti priežu un bērzu pumpuri. Recepte ir dabūta no dziednieka, laika gaitā no 2008. gada līdz 2014. gadam tā ir uzlabota, lai atbilstu medicīniskajām prasībām. Uzlabojumus veikuši dažādi ārsti, palīdzējuši dziednieki, kuri konsultēja izstrādes procesu. Ļoti sarežģīts un dārga ir bijusi produkta piereģistrēšana. Pirmie soļi tika veikti jau 2009. gadā, bet tikai tagad – pēc pieciem gadiem – uzņēmums ir dabūjis atļauju tās ražošanai un tirdzniecībai.

Tinktūras ražotne pašlaik ir Aizkalnes pagastā, visu procesu uzrauga viens darbinieks. Kā stāstīja Juris Želvis, visas nepieciešamās izejvielas tiek vāktas no Latgales ārēm – sākot no bebru dziedzeriem, un beidzot ar bērzu pumpuriem un Latgales pusē izaudzētajiem graudiem. Tinktūras sagatavošanas procesam  nepieciešami divi mēneši – no uzlējuma sagatavošanas līdz iepildīšanai pudelītēs. Visu sastāvdaļu iegūšanai ir oficiāli noslēgti līgumi.

Ja meklējam interneta vietnē informāciju par šādu uztura bagātinātāju, tad varam atrast daudz un dažādus piedāvājumus, bet SIA „BE un BE” ražotais produkts šobrīd ir vienīgais Latvijā, kas ir legāls. Produkta reģistrēšana uztura bagātinātāju reģistrā bija svarīgs pierādījums tam, ka preparāts palīdz cilvēkiem, ka to var droši lietot, jo, kā atzīst Juris Želvis, viņš pats nekad nepirktu medikamentus, kas nav reģistrēti.

Pamatinformācija par jauno uztura bagātinātāju atrodama www.tinkturas.lv.

Maija Paegle

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.