Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs skolēniem piedāvā

04.09.2015.

Pamatekspozīciju „Preiļi gadsimtu spoguļos”, kurā atraktīvi darbojoties var izspēlēt „Muzeja priekšmetu labirintu”, bet vecāko klašu skolēniem izglītojošo programmu „Vēstures avoti”.
Iepriekšēja pieteikšanās.  Telefons 65322731

Pamatekspozīciju „Mūžs virpas apļots”, pēc tam izspēlēt spēli „Svilpodams dejo māls”.
Iepriekšēja pieteikšanās.  Telefons 26742058  Silvija Ivanovska

Raiņa un Aspazijas jubilejas gada ietvaros Parka ielā 4 sezonas izstādi „Aicina Mārga – Jasmuižas T[eklīte] jeb Kārdināšana ar pūru”. Izstādes ietvaros spēle „Ziedu vainags Aspazijai un Rainim”, spēle „Lellīte Teklīte”. Interesenti var iejusties Aspazijas un Spīdolas tēlos, kā arī nofotografēties ar PVLM muzeja Raini.
Iepriekšēja pieteikšanās.  Telefons 26742058  Silvija Ivanovska

Izstādi „Jāzeps Baško – gaisa fūrmanis” papildina datortests „Ko tu zini par Jāzepu Baško un Latvijas aviāciju”, iemācīties origami tehnikā izgatavot lidmodeli un izspēlēt gaisa kaujas, izgatavot lidmašīnas „Iļja Muromec” modeli no papīra.

Izstādi „Sprogaina vilna jāizstiepj taisna”, kurā iespējams iepazīties ar vilnas apstrādi, darba rīkiem un izstrādājumiem un pat mēģināt nocirpt kādu vilnas sprogu.

Iepriekšēja pieteikšanās. Telefoni: 2742058  Silvija Ivanovska vai 26390327 Ināra Krusta

Īpašais piedāvājums 1.klasēm:

Pirmā tikšanās muzejā, Parka ielā 4, atraktīva spēle „Superīgā sēņošana Skulptūru dārzā”, kā arī kopbilde pie lielās sēnes.
Iepriekšēja pieteikšanās.  Telefons 26742058 Silvija Ivanovska

Izzinošā ekskursija „Mazais Preilis ceļo” 1.-4.kl.

Muzeja gida pavadībā pastaigāsim pa Preiļu pilsētas parku un uzzināsim mūsu pilsētas vēsturi. Iepazīsimies ar grāfiem Borhiem, klausīsimies leģendas un nostāstus, kā arī uzzināsim kādus noslēpumus glabā mūsu pilsētas parks.
Iepriekšēja pieteikšanās.  Telefons 20473091 Vadims Maksimovs.

Ekskursija „Preilis ceļo” 5.-9.kl.

Muzeja gida pavadībā pastaigāsim pa Preiļu pilsētu, uzzināsim Preiļu pilsētas vēsturi, Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejā apskatīsim senas Preiļu fotogrāfijas un minēsim mīklas. Iepazīsimies ar grāfiem Borhiem un viņu atstāto mantojumu Preiļu parkā, klausīsimies leģendas un nostāstus.
Iepriekšēja pieteikšanās.  Telefons 20473091 Vadims Maksimovs.

Līdz 19.septembrim vēl ir iespēja apskatīt izstādi „Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā”.

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.