Noslēdzies lasīšanas veicināšanas konkurss “Krauklis iesaka izlasīt 2015”

03.09.2015.

Tradicionāli PGB Bērnu literatūras nodaļā darbs vasarā kūsāt kūsāja, jo čaklākie lasītāji, vēloties paplašināt savu zināšanu loku, piedaloties lasītveicināšanas konkursā “Krauklis iesaka izlasīt”, viens pēc otra centīgi mina ierasto taciņu uz bibliotēku. Konkurss norisinājās no 1.jūnija līdz 27.augustam, tā mērķis – veicināt bērnu lasītprasmes un literārās gaumes izkopšanu, piedāvājot saistošu, bērna vecumam atbilstošu literatūru, un veicināt bibliotēkas pakalpojumu izmantošanu jauno lasītāju vidē.

Katrs konkursa dalībnieks (1.- 9. klašu skolēns) startēja individuāli, krājot savā reģistrācijas kartē uzlīmes par katru izlasīto grāmatu un atbildot uz bibliotekāres jautājumiem par grāmatas saturu. Uzvaru konkursā noteica sakrāto uzlīmju skaits. Vērtēšana notika 5 vecuma grupās: nākamie pirmklasnieki, 2.-3., 4.-5., 6.-7., 8.-9. klašu grupa. Katrā grupā tika noteikti 3 čaklākie lasītāji. Absolūtais līderis lasīšanā šogad ir Egons Rebainis ar 49 izlasītām grāmatām, kurš savā grupā vienīgais saņēma godalgotu vietu. Īpašu balvu saņēma arī jaunākais konkursants Vadims Stepiņš.  

Kopumā šogad konkursam bija pieteikušies 58 bērni. Noslēguma pasākumā Bērnu literatūras nodaļā 42 čaklākajiem lasītājiem 1.septembrī tika pasniegtas pateicības un diplomi ar iegūtajām vietām: 1.klasēRūta Pastare (1.vieta), Vadims Stepiņš (2.vieta), Paula Butāne (3.vieta); 2. – 3.klašu grupāLaima Tumašova un Daniels Rasims (1.vieta), Arnita Eglīte (2.vieta), Annija Akmentiņa (3.vieta); 4. – 5.klašu grupā Ričards Smans (1.vieta), Ritvars Vjakse (2.vieta), Karīna Anspoka (3.vieta). Katrs no viņiem balvā saņēma arī grāmatu.

Ik gadu centīgākie konkursa dalībnieki tiek aicināti doties ekskursijā pa interesantākajām vietām Latvijā. Tā kā šogad aktīvākie izrādījās jaunāko klašu skolēni, tāpēc, piemērojoties viņu vecumam, maršrutā tika iekļautas Latgales ievērojamākās vietas – Rēzeknē Latgales vēstniecību GORS, Austrumlatgales radošo pakalpojumu centru “Zeimuļs”, Valsts robežapsardzes koledžu ar kinologu paraugdemonstrējumiem un mini zoo “Rozītes” Audriņu pagastā.

Dalība konkursā nav tikai vienkārša sacensība, tas ir bērnu guvums. Lasīšana ir vērtība, kas attīsta iztēli, valodas izjūtu, spēju noformulēt savu viedokli, bagātina emocionālo pasauli un pilnveido zināšanas. Pateicamies vecākiem, kuri mudina jaunāko paaudzi lasīt un iesaistīties bibliotēkas rīkotajās aktivitātēs. Arī turpmāk cerēsim uz bērnu atsaucību lasīšanas konkursā un vēlmi iepazīt, uzzināt, atklāt jaunus apvāršņus ar grāmatas palīdzību.

Konkursa “Krauklis iesaka izlasīt” absolūtais uzvarētājs Egons Rebainis

 

Solvita Erta,
PGB Bērnu literatūras nodaļas vecākā bibliotekāre

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.