Velobrauciens “Iepazīsti savu novadu”

03.10.2015.

Rudens darbos nemanot paskries septembris, un kā jau daudzus iepriekšējos gadus arī šogad oktobra sākumā – 3.oktobrī mēs plānojam kārtējo velodraugu saietu kopējā velopārgājienā “Iepazīsti savu novadu”.

Daudzi mūsu pilsētas iedzīvotāji ir piedalījušies kādā no šiem izbraucieniem, iepazīstot vietas gan savā novadā, gan kaimiņu novados, kuras ikdienā, braucot mašīnā, paslīd garām nepamanītas.

Šogad velobraucējiem būs iespēja “aizķert” gan Aizkalnes un Pelēču pagastu stūrus, virzoties uz Ārdavu un ņemot Riebiņu novada gabarītus, paviesoties arī pie kaimiņiem. Vietas, kuras apskatīsim mēs paturam noslēpumā, lai saglabātu arī kādu intrigu. Vienīgais, ko izpaudīšu – tradicionālā zupas baudīšana noslēgumā šoreiz Jūs gaidīs maršruta vidū. Kopējais maršruta garums ir 50 km, kurš tiks izbraukts 5 – 6 stundās ar vidējo ātrumu 13 – 15 km/h.

Informācija tiem, kuri vēl šādā ceļojumā nav piedalījušies: velosipēdam jābūt tehniskā kārtībā, lai visai grupai nav jārisina Jūsu tehniskās ķibeles – pāršautas riepas gadījumā problēmu risināsim kopā. Jānodrošinās ar dzeramo ūdeni, kura krājumus pa ceļam varēs papildināt. Ceļasomā, atbilstoši savai ēstgribai, jāsapako pārtikas krājumiņi un sviestmaizes. Jāsaģērbjas pēc principa – ja būs silti novilkšu. Domājot par savu drošību, vēlamas atstarojošās vestes un ķiveres. Bērni jaunāki par 12 gadiem dodas tikai kopā saviem vecākiem vai kādu no pieaugušajiem, kuram vecāks uztic savas atvases, bet cenšamies paturēt prātā, ka Jums šī ir laba iespēja ģimenes lokā aktīvi pavadīt nedēļas nogali.

Ja jau lasot šīs rindas Jums radās interese par šo pasākumu, tad 3. oktobrī atvēliet laiku fiziskajām aktivitātēm un tiekamies plkst. 10.00 pretī Preiļu novada domei!

Leonīds Valdonis,
Preiļu novada sporta pasākumu organizators

Pēdējās izmaiņas: 03.10.2015.