Teātra grupa „KĀJĀM GAISĀ” gatavojas jaunajai sezonai

26.08.2015.

Lai apzinātos, ka tev pieder ne tikai tas, kas acīm saredzams, bet arī tas, ko var sajust, izvēle ir jāizdzīvo. Un izvēlei jābalstās uz dažādību, uz jaunas pieredzes apguvi.

 Prieks atkal satikties, bet vēl labāk, ja atkalredzēšanos var apvienot ar izzinošu braucienu. Un tā mēs, teātra grupa ”Kājām gaisā”, devāmies mācību ekskursijā „Svarīgs ir skata punkts” uz Vidzemi. Būt vietās, kur jau kādreiz esi bijis, bet tagad, apzinātā vecumā, paskatīties uz visu no cita skatu punkta, saredzēt pārmaiņas, novērtēt tās, izdarīt secinājumus, iesaistīties pārrunās par redzēto – tā bija ekskursijas būtība.

Pirmais pieturas punkts – Cēsis, kur mūs sagaidīja mierā, klusumā un miegā tīta pilsēta. Saruna ar melnajiem gulbjiem parkā, kāpšana pils tornī, domas par cilvēkiem, kas bijuši ieslodzīti pils cietumā, vēstures pieskāriens caur senlaicīgiem priekšmetiem – tas viss izjusts Cēsīs.

Būdami Āraišu ezerpilī, pārliecinājāmies, ka mūsdienu cilvēks ir vārda tiešākajā nozīmē audzis savā attīstībā, jo mājiņu izmēri liecina par maza auguma iemītniekiem. Un rādās domas par brīvdabas izrādi tautas tērpos, pārvēršot Āraišu ezerpils mājiņas par sava veida skatuvi.

Gūtmaņa ala īpaši piesaistīja ar uzrakstiem uz alas sienām, tāpēc vienojāmies kopīgā senāko gadskaitļu meklējumā.

Saulkrastos patīkamais jūras vējš aizpūta pat mazākās noguruma kripatiņas. Saule, viļņu šalkoņa, jūras smarža un ”Kājām gaisā” kolektīvs – kas var būt labāks par šo?

Protams, gaidītākā brauciena daļa bija Dirty Deal Teatro izrāde ”Benzīnvīrs”, kas lika pasmieties un nobirdināt arī kādu asaru, bet vienaldzīgo nebija. Sākuma skeptiskais skats uz izrādi pārvērtās daudzās vērtīgās atziņās un mājupceļā mums bija par ko domāt. Izrāde parādīja, ka viena cilvēka dzīvesstāsts pasaules mērogā varbūt ir maznozīmīgs, bet, ja šim stāstam tiek pievērsta uzmanība, tajā atklājas jauna pasaule.
Jāsaka liels paldies Preiļu novada Bērnu un jauniešu centram par brauciena norisi un, protams, mūsu teātra grupas ”Kājām gaisā” vadītājai Vilhelmīnei Jakimovai par lieliski pavadīto dienu un citāda teātra pasaules atklāšanu mums, mazajiem aktieriem!

Kristīne Timofejeva,
teātra grupas „Kājām gaisā” dalībniece

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.