Maznodrošināto bērnu atbalstam jūlijā „Maxima Latvija” veikalos Preiļos saziedoti vairāk nekā 200 eiro

26.08.2015.

 

 Labdarības programmas „Palīdzi trūcīgiem mazuļiem” ietvaros „Maxima Latvija” veikalos Preiļos saziedoti 212,84 eiro. Kopumā labdarības programmai visā Latvijā saziedoti 13 210,25 eiro.

 No saziedotajiem līdzekļiem 13 936,86 eiro saziedoti veikalu ziedojumu kastītēs pie kasēm, 1777,75 eiro – no pārdotajiem AS „Tukuma piens”, AS „Laima” un SIA „Rīgas Piensaimnieks” akcijas produktiem „Maxima Latvija” veikalos, bet 522,99 eiro – ceļojošajā interaktīvajā ziedošanas stendā, kas jūlijā atradās „Maxima Latvija” veikalā Jēkabpilī.

 „Palīdzi trūcīgiem mazuļiem” ir labdarības organizācijas Ziedot.lv rīkota akcija sadarbībā ar SIA „Maxima Latvija” un reģionālajām organizācijām, kuras mērķis ir palīdzēt ap 2000 bērnu no maznodrošinātām ģimenēm līdz 2 gadu vecumam. Atbalsts ģimenei un bērnam tiek sniegts nedēļu pirms bērna kopšanas pabalsta saņemšanas. Šajā laikā projekta ietvaros ģimenēm katru mēnesi tiek nodrošinātas autiņbiksītes un piena maisījumi 16 eiro vērtībā, kas sedz vienas nedēļas izdevumus šīm mazulim ikdienā nepieciešamajām precēm. Labdarības programmai „Palīdzi trūcīgiem mazuļiem” jūlijā saziedotie līdzekļi tika pārskaitīti Ziedot.lv fondam, kas ir projekta īstenotāji. 

Jūlijā aktīvākie ziedotāji bijuši rīdzinieki, veikalu ziedojumu kastītēs saziedojot 3459,03 eiro. Ievērojamu atbalstu bērniem no maznodrošinātām ģimenēm, kas pārsniedz 500 eiro, snieguši Daugavpils, Ikšķiles, Madonas un Rēzeknes iedzīvotāji. Aktīvi ziedojuši arī Aizputes, Alūksnes, Jēkabpils, Jūrmalas, Ludzas, Ogres, Saldus, Talsu un Ventspils iedzīvotāji.

 Ar labdarības organizācijas Ziedot.lv un reģionālo organizāciju atbalstu jūlijā sniegta palīdzība 828 mazuļiem Rīgā un 25 citās Latvijas pilsētās: Rīgā autiņbiksītes un 2 iepakojumus piena maisījumu saņēmis 51 mazulis, Rēzeknē 73, Tukumā – 24, Balvos – 32, Alūksnē – 10, Liepājā – 34, Ezerē – 31, Jelgavā – 93, Smiltenē – 30, Jēkabpilī – 29, Amatā – 23, Viesītē – 38, Limbažos – 46, Madonā – 66, Dagdā – 30, Ugālē – 13, Līvānos – 34, Ķegumā – 10, Talsos – 18, Zantē – 17, Koknesē – 19, Saldū – 10, Strenčos – 34, Viļānos – 32, Ventspilī – 12 un Cēsīs – 19 mazuļi.

                 Labdarības organizācijas Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta apliecina, ka labdarības programmā iesaistītās ģimenes novērtē līdzcilvēku atbalstu: „Māmiņas ir ārkārtīgi pateicīgas par iespēju nedēļu pirms nākamā pabalsta, kad nauda pietrūkst visvairāk, saņemt piena maisījumus un autiņbiksītes. Ja ir saņemta palīdzība, tad rūpes atliek  par pārējām ģimenes vajadzībām, jo mazulis ir nodrošināts ar pašu nepieciešamāko. Tas jaunajām ģimenēm ļauj sajust, ka demogrāfija ir prioritāte ne tikai vārdos, bet reālā līdzcilvēku atbalstā.”

                 SIA „Maxima Latvija” Korporatīvo attiecību vadītājs Ivars Svilāns  ir gandarīts par programmas attīstību: „Jau 828 mazuļi jūlijā ir saņēmuši palīdzību. Bērnu skaits, kuriem atbalsts ir nepieciešams, aug ar katru mēnesi, un mēs esam priecīgi, ka varam nodrošināt palīdzību visiem, kuri pēc tās lūdz.”

                 Ziedojumus labdarības programmai „Palīdzi trūcīgiem mazuļiem” iespējams veikt SIA „Maxima Latvija” veikalos visā Latvijā – gan ziedojumu kastītēs, gan izvēloties veikalos produktus ar īpašu akcijas zīmi „Palīdzi trūcīgiem mazuļiem”, kas nozīmē, ka ražotājs ziedos 1 centu no produkta cenas mazuļu atbalstam. Šobrīd labdarības programmā ir iesaistījies AS „Tukuma piens” ar pienu un kefīru „Baltais” 2%, AS „Laima” ar dažāda veida cepumiem, konfektēm, zefīriem un dzērieniem, kā arī SIA „Rīgas Piensaimnieks” ar biezpiena sieriņu „Kārums” multipaku, ziedojot 1 centu no katra pārdotā produktu iepakojuma tikai „Maxima Latvija” veikalos. Sniegt atbalstu mazuļiem no trūcīgām ģimenēm var arī ziedojot Ziedot.lv mājas lapā  (http://www.ziedot.lv/palidzi-trucigiem-mazuliem-2137) un zvanot uz ziedojumu tālruni 9006 7004 (maksa par zvanu 1,42 EUR).

                 Tāpat Latvijas lielākajās pilsētās ir iespējams atstāt ziedojumus īpašā interaktīvā ziedošanas stendā, palīdzot mazuļiem burtiski nostāties uz kājām (video ar interaktīvo stendu skatāms šeit: http://vimeo.com/113392368). Ziedojumu stends šobrīd atrodas „Maxima Latvija” veikalā Limbažos, Stacijas ielā 8, kur veikala apmeklētājiem ir iespēja ziedot Limbažu reģiona trūcīgajām ģimenēm. Pēc tam stends ceļos uz Tukumu, Saldu, Talsiem un viesošanos pa Latvijas pilsētām novembrī noslēgs Rīgā.

                 Labdarības programma „Palīdzi trūcīgiem mazuļiem” ietilpst SIA „Maxima Latvija” ģimeņu atbalsta programmā „Augošai Latvijai”, kas apkopo dažādas uzņēmuma iniciatīvas un sadarbības projektus šajā jomā, un kuras galvenais vadmotīvs ir par ģimenei draudzīgu vidi un ērtu iepirkšanos. Vairāk iepazīties ar programmu iespējams mājas lapā www.augosai.lv. 

        Papildu informācija:

        Jānis Beseris

        SIA „Maxima Latvija” Komunikācijas vadītājs

        Tālr. 29666603

        e-pasts: janis.beseris@maxima.lv

        www.maxima.lv, www.augosai.lv

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.