Normundam Ivzānam vairākas medaļas pasaules čempionātā

26.08.2015.

No 4. augusta līdz 16. augustam Francijas trešajā lielākajā pilsētā Lionā norisinājās pasaules čempionāts vieglatlētikā veterāniem. Starp dalībniekiem bija arī preilietis Normunds Ivzāns.  

Kā pastāstīja sportists, čempionāts bija plaši izreklamēts, un pat lidostā bija iezīmēti sarkani skrejceliņi. Uz augstā ranga sacensībām tika gaidīti dalībnieki no 98 valstīm, tajā skaitā, arī no Latvijas. Kopumā čempionātā piedalījās 8089 dalībnieki, kas bija lielākais dalībnieku skaits pēdējo astoņpadsmit gadu laikā. Tā kā līdz augustam vasara Latvijā bija diezgan vēsa, tad, ielidojot Francijā, sportisti tika pārsteigti ar negaidītu karstumu – tur bija +42º C, un, protams, tas bija pirmais šoks sportistu organismam.

Neparasti liela konkurence bija arī sportistu vidū. Normunda grupā soļošanā bija sportisti no 11 valstīm, arī no tām, kuras ir vadošās soļošanā – Krievijas, Meksikas, Austrālijas, Francijas, Vācijas, Itālijas un Spānijas. Tā kā pirms došanās uz čempionātu Normunds jau bija ielūkojies konkurentu sarakstā, sportistu ilgi neatstāja doma, ka augstu rezultātu sasniegšanai jāgatavojas īpaši. Bija pat sajūta, ka šoreiz varētu atgriezties mājās arī bez medaļas. Tomēr izrādījās, ka ‘augstu paceltā latiņa’, kas liek nemitīgi trenēties un uzturēt sevi sportiskā formā, dod rezultātus.  

Pirmais starts čempionātā notika 5 kilometru distancē. Tā bija viskarstākā diena, saule cepināja, un, sportistiem ienākot stadionā, šķita, ka kāds no augšas svilina ar lodlampu. Tomēr, atskanot starta šāvienam, visas liekās domas pazuda, un sākās cīņa par medaļām. Šajā distancē Normunds Ivzāns izcīnīja 4. vietu, un līdz 3. vietas rezultātam sportistu šķīra tikai 10 sekundes. 1. vietā ierindojās vācietis Stefens Boršs, kurš ir ļoti augstas klases sportists, ko viņš pierādīja arī šoreiz, otrā un trešā vieta tika Francijas sportistiem.

Pēc divu dienu atpūtas un vielas pārdomām bija jādodas 10 kilometru distancē (Šosejā). Latvijas pārstāvji cerēja uz komandas panākumiem, kuras sastāvā startēja Normunds Ivzāns, Madars Breide un Andris Alksnis, kurš komandā ir iepriekšējā sportista – Modra Liepiņa vietā. Starp konkurentiem bija spēcīgas komandas no Spānijas, Francijas, Itālijas un Krievijas. Normunds pats bija gatavs cīnīties arī par individuālo medaļu 10 kilometru distancē. Cīņa izrādījās ļoti spraiga, viss bija ‘pa sekundēm’. Kopvērtējumā uzvarēja Vācija sportists Stefens Boršs, kuram Normunds Ivzāns zaudēja 17 sekundes, ierindojoties 2. vietā. Liels prieks un gandarījums bija gan par individuālo, gan kopējo rezultātu, jo komandu vērtējumā Latvijas pārstāvji izcīnīja bronzas medaļu.

Pēc nākamo četru dienu pārtraukuma sportisti izgāja 20 kilometru distancē. Individuāli Normunds izcīnīja 4. vietu, nedaudz – par 27 sekundēm – zaudējot Francijas pārstāvim. Tomēr, kā atzīst pats sportists, īpaši liela sportiska veiksme šoreiz bija komandai – mūsu vīri izcīnīja zelta medaļu, pārspējot Francijas, Itālijas un Spānijas izlases. Tas bija pats brīnišķīgais mirklis, kad Latvijas sportisti stāvēja uz paša augstākā pakāpiena, un skanēja Latvijas valsts himna. Kopvērtējumā, ņemot vērā iegūtās medaļas, Latvija ierindojās 28. vietā starp visām valstīm.

Normunds Ivzāns parasti atklāti pauž emocijas par patīkamajiem mirkļiem sportā, un šoreiz sportists atzina, ka kārtējo reizi bija ļoti laba sajūta atgriezies mājās, padalīties visā notikušajā, lai priecātos arī tuvākie cilvēki. Šogad Normundam atlikuši vēl 3 – 4 starti tepat Latvijā, un sezona būs bagātīgi noslēgusies. Šogad Normunda Ivzāna kontā ir četras Eiropas čempionātu, trīs pasaules čempionātu medaļas, balvas no Latvijas čempionātiem un Lietuvas. Jau saņemts piedāvājums nākamajā gadā piedalīties pasaules čempionātā Austrālijā, kam būs nopietni jāgatavojas, bet šodien Normunds Ivzāns pateicas par atbalstu AS “Preiļu siers” un Preiļu novada domei par iespēju nokļūt un piedalīties tik augsta līmeņa sacensībās kā čempionāts Francijā. Paldies arī līdzjutējiem, kuri parasti paliek mājās, bet domās ir ar Normundu atbildīgo startu laikā.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 26.08.2015.