Pozitīvu emociju gaisotnē aizvadīti Preiļu novada svētki

21.08.2015.

Aizvadītās nedēļas nogalē no 21. līdz 23. augustam Preiļos ar plašu pasākumu un aktivitāšu klāstu, kā arī nebijušu un vērienīgu pasākumu – pirmo starptautisko autorleļļu festivālu „Leļļu vasara Preiļos” lustīgi tika aizvadīti Preiļu novada svētki.

Šogad Preiļu novada svētku svinībās piedalījās pārstāvji no sadraudzības pašvaldības Utenas Lietuvā, Taipejas misijas Latvijā, Krievijas Federācijas ģenerālkonsulāta, Baltkrievijas Republikas ģenerālkonsulāta, Latvijas Pašvaldību savienības, Latgales reģiona attīstības aģentūras un vietējām sadraudzības pašvaldībām.

Trīs dienu garumā Preiļu Kultūras namā savus greznos veikumus demonstrēja 27 starptautiskie mākslinieki no visas pasaules, ļaujot interesentiem aplūkot savus krāšņos un unikālos izpildījumus leļļu izgatavošanas mākslā.

21. augustā svētki pilsētā tika ieskandināti ar izrādēm bērniem, salsas apmācībām, kā arī ielu deju paraugdemonstrējumiem, savukārt vakara programma noslēdzās ar lustēm svētku ballītē.

Svētku kulminācijas diena – 22. augusts – tika iesākta ar pludiņmakšķerēšanas sacensībām, Tirgus ielu, dažādām radošajām darbnīcām, piepūšamām atrakcijām bērniem, Labdarības Bumbu ralliju, E – mobilitātes veicināšanas stendu, DBS autoskolas aktivitāšu staciju, Preiļu Galvenās bibliotēkas informatīvo telti, Tūrisma informācijas centra jaunumiem par atpūtu Latgalē un Baltcom  interaktīvā autobusa aktivitātēm, kā arī citām interesantām laika pavadīšanas iespējām. Turpinājumā skatītājus priecēja Preiļu novada tautas mākslas kolektīvu koncerts, pēc kā sekoja Katrīnas Paulas Dīringas koncertprogramma un muzikālā rotaļprogramma bērniem ar pasaku tēliem.

Pēcpusdienā preilieši vienojās atraktīvajā iestāžu, uzņēmumu, dienestu un organizētu iedzīvotāju Svētku gājiena, pulcējot kuplu dalībnieku skaitu, kas bija radoši izpaudušies noformējumos, priecējot gan pašus gājiena dalībniekus, gan tā skatītājus. Pēc emocionāli saviļņojoša brīža, kad gājiena noslēguma tā dalībnieki vienoti palaida hēlija balonus debesīs, izpildot Preiļu himnu, tika godināti konkursa “Sakoptākais īpašums Preiļu novadā” laureāti, kā arī Latvijas jaunatnes olimpiādes uzvarētāji. Turpinājumā svētki tika baudīti Viktora Zemgala un Roberta Gobziņa humoristiskajā koncertprogrammā, garīgās mūzikas koncertā Preiļu muižas kapelā, savukārt aktīvā dzīvesveida piekritēji pulcējās Preiļu pludmalē uz zibensturnīriem un ūdens atrakcijām un daļa pulcējās Preiļu stadionā, lai atbalstītu Preiļu komandu Latvijas čempionāta futbolā spēlē.

Vēlā novakarē svētku programma turpinājās gleznainajā Preiļu pilsētas parka estrādē, kur norisinājās Preiļu novada Goda pilsoņa zīmes pasniegšana leļļu māksliniecei Jeļenai Mihailovai, kā arī leļļu festivāla nominantu apbalvošana. Pēc oficiālās daļas sekoja pasaules populārāko kino filmu un mūziklu brīvdabas koncertšovs “Tā nav dzīve, tas ir kino”. Svētku noslēgumā preilieši un viesi dziedātāja Daiņa Skuteļa balss pavadījumā virpuļoja deju placī līdz pat rīta gaismai.

23. augusta rīta pusē baznīcās noritēja svētku Dievkalpojumi. Savukārt pēcpusdienā Preiļu pludmalē tika izspēlēts pludmales futbola turnīrs.

Liels paldies visiem novada iedzīvotājiem un viesiem – par smaidiem, prieku un iesaistīšanos! Paldies „darbarūķiem”, brīvprātīgajiem un atbalstītājiem par svētku veiksmīgu realizāciju! Par finansiālu atbalstu īpašs paldies AS „SEB banka”, AS „Swedbank” un SIA “Preiļu enerģētika”.

Paldies visiem par kopā būšanu un svētku prieku! Uz tikšanos nākamajos svētkos!

Jolanta Upeniece,
Preiļu novada domes mājas lapas satura redaktore

Pēdējās izmaiņas: 21.08.2015.