Godināti konkursa “Sakoptākais īpašums Preiļu novadā” laureāti

22.08.2015.

22. augustā Preiļu novada svētku ietvaros atraktīvā iestāžu, uzņēmumu, dienestu un organizētu iedzīvotāju Svētku gājiena noslēgumā pašvaldība godināja konkursa “Sakoptākais īpašums Preiļu novadā” 2015. gada dalībniekus un uzvarētājus. Pateicībā konkursa dalībnieki saņēma ziedus, diplomus un naudas balvas, savukārt pirmo vietu ieguvēji dāvanā saņēma pie īpašuma piestiprināmas plāksnītes ar apliecinājumu par sakoptākā īpašuma Preiļu novadā 2015. gadā titula nosaukumu.

Konkurss novadā norisinājās jau ceturto gadu, šogad izvērtēšanai dažādās nominācijās tika pieteikti divpadsmit īpašumi, kurus vērtēja komisija piecu cilvēku sastāvā – Preiļu novada domes Nekustamā īpašuma daļas vadītāja Vita Patmalniece, SIA „Preiļu saimnieks” Komunālās daļas vadītāja Zenta Igolniece, Preiļu pagasta zemnieku saimniecības „Avotu ozoli” līdzīpašniece Anna Buka, zemnieku saimniecības “Kalēji” stādu audzētāja Dagnija Mālniece un 2014. gada konkursa “Sakoptākais īpašums Preiļu novadā” 1. vietas ieguvēja grupā – viensētas pagasta teritorijā – Albīna Pauniņa. Kā ierasts, īpašumi tika vērtēti četrās kategorijās, vērtējot teritorijas sakoptību un kopskatu, ēku un būvniecisko elementu ārējo izskatu un piemērotību, dārza funkcionālo plānojumu, puķu dobes un košumkrūmus, videi draudzīgu saimniekošanu, kā arī īpašuma individualitāti.

Grupā “Ģimenes mājas pilsētas un ciematu teritorijā” godalgotā 1. vieta tika piešķirta Jāzepam Bogotajam par īpašumu “Klintaines” Saunas pagasta Prīkuļu ciemā. Saimnieks ļoti rūpīgi un ar lielu mīlestību ir saglabājis un pilnveidojis šī koptā īpašuma tradīcijas. Dārzā organiski iekļaujas siltumnīca ar bagātīgiem sarkano tomātu ķekariem, krāšņi ziedošas neparastu krāsu hortenzijas, baseiniņš ar ūdensrozēm un mastā plīvojošais Latvijas karogs. 2. vietā ierindojās Pudulu ģimenes īpašums “Vēris” Saunas pagasta Smelteru ciemā. Lauku sēta ar ābeļu un ogulāju stādījumiem ciemata teritorijā ciemiņus sagaida ar krāšņu sarkanu rožu dobi, dzeltenām klinšrozīšu kupenām un plašu gladiolu kolekciju. Par 3. vietas ieguvēju tika saukts Rubinu ģimenes īpašums Skolas ielā 29, Pelēčos. Lai arī saimniece ir aizņemta sieviete, viņa ir atradusi laiku iekārtot sev un ģimenei tīkamu vidi ar skaistām rudbekiju dobēm un košumkrūmiem.

Grupā “Viensētas pagastu teritorijās” par uzvarētāju šajā kategorijā komisija nominēja Lidijas Jurkjānes īpašumu “Ainas” Aizkalnes pagastā. Savā vienkāršībā ļoti skaista un kopta lauku sēta, kurā dzīvo un saimnieko vairākas paaudzes. Iekopts plašs un gaumīgs pagalms, kuru papildina romantiska melnā pirtiņa ar niedru jumtu un gaumīgi veidotas puķu dobes, rotātas ar plašu puķu un citu stādījumu daudzveidību. 2. vietu kategorijā ieguva Linkeviču ģimenes īpašums “Linsētas” Pelēču pagastā. Jauns, skaists un plašs senču īpašums, ko apsaimnieko čakli ļaudis. Īpašumā paveras brīnišķīga ainava ar pakalniem, lieliem koptiem dīķiem, priežu stādījumiem, paša saimnieka iekārtotu akmeņu dārzu un saimnieces izlolotas krāšņas puķu dobes ar lilijām, rozēm un rododendriem. Par trešajiem labākajiem šajā kategorijā tika godināts īpašums “Palmas”, kur saimnieko Kļavinsku ģimene. Liela lauku sēta, plaši lauki, lopi, tehnika, mastā lepni plīvojošs Latgales karogs – visam ir atradusies sava vieta! Pagalmu rotā skaista lapene, apvīta ar sarkani ziedošām pupiņām, un krāšņas puķu dobes. Pateicība par dalību konkursā šajā grupā pasniegta Bricu ģimenei par īpašumu “Strauti” Saunas pagastā. Īpašums konkursā piedalās trešo gadu, aicinot aplūkot skaisto dzīvojamo māju un plašo teritoriju, kur turpināt iesāktos skaistumdarbus. Pateicību saņēma arī īpašuma “Ielejas” Aizkalnes pagastā īpašnieks Andris Kažemāks. Īpašnieks kopā ar savu draudzeni konkursā piedalās trešo gadu pēc kārtas, pērn ir ieguvuši arī godalgotu vietu. Īpašums ir liels un sakopts, gada laikā ir veikti daudzi uzlabojumi, tai skaitā izveidots savā vienkāršībā ļoti skaists zaru žogs, kas ārkārtīgi dabiski iekļaujas apkārtējā ainavā, tieši tāpat kā lekns, savvaļā lēkājošs trusis, kaķu bariņš un suns. Skaista vide, kura ir izveidota ar nelieliem līdzekļiem, bet bagātīgu izdomu un pacietīgu darbu. Pateicību par piedalīšanos konkursā viensētu grupā saņēma arī Griboniku ģimenes īpašums “Ozoli Gribinānos” Saunas pagastā, kas pieder vieniem no lielākajiem graudu audzētājiem novadā. Skatam paveras liels un plašs lauku īpašums, kur dzīvo vairākas paaudzes, kas vēl veido un labiekārto teritoriju. Īpašums sevī ataino brīnišķīgu un latvisku līdzenuma ainavu un skaistus stādījumus.

Grupā „Iestādes, organizācijas un uzņēmējsabiedrības” bija pieteikts tikai viens dalībnieks – laikraksta “Novadnieks” īpašums Brīvības ielā 14, Preiļos. Žūrija lēma, ka redakcijas kolektīvs ir apbalvojams ar pateicību par dalību konkursā un dāvanu karti. Īpašumā iekopts skaists un piemīlīgs ieejas celiņš, jaukas un gaumīgas puķu dobes, izlolota magnolija, kura ziemā tiek tērpta siltā kažociņā, lai pavasarī visus priecētu ar glezniem ziediem. Teritorija neliela, bet ļoti pārdomāti iekārtota. Žūriju aizkustināja redakcijas kolektīva rūpes par kaimiņiem – ziedojot mazliet no skaistuma, dzīvžogā ir izcirpts robs, lai kaimiņu logos varētu iespīdēt saulīte.

Grupā „Valsts un pašvaldības iestādes” šogad tika pieteiktas divas skolas – Priekuļu un Salas pamatskola. Žūrija lēma, ka abas skolas par dalību konkursā saņem pateicību un dāvanu karti. Salas pamatskolai ir ļoti plaša un labiekārtota, gandrīz 3 ha liela teritorija, kura kā vienmēr ir ļoti sakopta ar skolai raksturīgu tematiku. Arī Priekuļu pamatskola pēc pabeigtajiem ielu remontdarbiem ir ieguvusi glītāku apkārtni, kā arī ir vērojamas pilnveidotas izveidotās puķu dobes skolas teritorijā.

Preiļu novada dome pateicas par atsaucību konkursa dalībniekiem, kā arī tiem, kuri konkursam pieteica draugu, kaimiņu vai radinieku īpašumu, kas ikdienā priecē garāmejot!

Jolanta Upeniece,
Preiļu novada domes mājas lapas satura redaktore

Pēdējās izmaiņas: 22.08.2015.