Svetlana Stabulniece un Nellija Kondratjeva pauž gandarījumu, ka apsaimniekotājs uzklausījis iedzīvotāju iniciatīvu veikt kosmētisko remontu kāpņu telpā

20.08.2015.

Mūsu māja ir labākā un skaistākā no visām!

 

Daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā Andreja Upīša ielā 6 tikko kā pabeigts kāpņu telpas remonts, bet, tiekoties ar aktīvajām mājas iedzīvotājām Svetlanu Stabulnieci un Nelliju Kondratjevu, saruna visupirms ievirzās par mājas bagātīgajiem apstādījumiem, par kuriem visi iedzīvotāji rūpējas kopīgi — idejas atbalsta Santa Pastare, bet tur, kur vajag vairāk spēka, palīdz Ivans Kondratjevs.

 

Novērtē priekšrocības

“Man liekas, mūsu māja atrodas vislabākajā siera rūpnīcas mikrorajona vietā. Mums ir lieliski kaimiņi, katrs pārdzīvo kā par savu personīgo māju. Es tā arī jūtos, it kā dzīvotu pati savā mājā. Mums tik tiešām ir labākā un skaistākā māja no visām!” ar savām sajūtām dalās Svetlana Stabulniece, dzīvojot nelielā divstāvu mājā ar četriem dzīvokļiem. Mazākā mājā kaimiņiem ir vieglāk komunicēt savā starpā, lai izlemtu ar apsaimniekošanu saistītus jautājumus, taču lēnāk veidojas apsaimniekošanas maksas uzkrājums, ko atvēlēt remontdarbiem.

Mājai ir samērā liela piegulošā teritorija, ap 20 āru, taču dzīvokļu īpašnieki kopīgiem spēkiem teritoriju labiekārtojuši. Kopīgs darbs saliedē, raisa piederības sajūtu un mazina atsvešinātību. Teritorijas labiekārtošana notiek ar visu kaimiņu atbalstu.

Stabulnieces kundze iepriekš dzīvojusi kādā no piecstāvu mājām un tagad secina, ka šādu pieredzi nekādā gadījumā vairāk negribētu — nogurdina daudzie cilvēki un biežā ārdurvju klaudzināšana, “bet tagad šeit es elpoju”, un, kopjot puķes, svešinieki netraucē.

 

Savai un citu labsajūtai

Iekoptās puķudobes ir šās mājas lepnums un pateicībā par kopēju saņemto mīlestību zied no agra pavasara līdz vēlam rudenim. Pirmie pavasara vēstneši mājas priekšā ir krokusi un tulpes: “Brauciet pie mums pavasarī, tad te ir tik ļoti skaisti!” Dažreiz bērni no apkārtējām mājām nāk un lūdz puķes skolai, bet bēdīgi ir par tiem, kas nāk un rauj tāpat. Savulaik pie mājas bija izaudzēts liels pūpolkoks, taču tas nespēja izturēt pamatīgo zaru plūkšanu Lieldienu laikā un aizgāja bojā. Iedzīvotājas gan nenolaiž rokas, un no zariņa ieaudzēts jauns kociņš. Tādēļ var arī saprast vēlmi iežogot savas mājas prāvo teritoriju: “Ja vēl mājas teritorijai apkārt būtu savs žogs, lai svešie netiek klāt un neposta, tad gan teritoriju varētu lieliski iekārtot!”

Hostas un plīvurpuķes, dālijas un dienziedes, lilijas un baltas parka rozes, ceriņi, jasmīni un citi košumkrūmi, retāk redzēti skujeņi un pat savs paeglītis — katrs stāds, gādīgu roku apkopts, šeit labi jūtas. Vienu no mājas sienām pilnībā nosedzis liels zaļš mežvītenis, kas rudenī iekrāsojas ugunssārts. Mājai blakus aug arī jāņogas, upenes un āboli, ar ko bērniem našķoties “kā savā mājā”.

 

Tas beidzot ir izdarīts!

“Mēs neklusējam, ja kaut ko vajag, nenolaižam rokas, bet ātri apspriežam un pieņemam lēmumu,” stāsta Svetlana Stabulniece. “Kādu rītu, ejot uz darbu, SIA „Preiļu saimnieks” remontstrādnieki mainīja soliņus pie mūsu mājas. Jautāju par kāpņu telpas remontu, un viņi ieteica griezties SIA „Preiļu saimnieks” ar iesniegumu. Savācām kaimiņu parakstus un ar iesniegumu gāju pie valdes priekšsēdētāja Jāņa Mūrnieka kunga. Tā kā uzkrājuma līdzekļu bija pietiekoši, viņš darbus saskaņoja, un remonts sākās. Negaidīju, ka remonts tiks uzsākts tik drīz. Mums kāpņu telpā remonta nebija bijis kopš māja uzcelta, nu jau gadus trīsdesmit, bet, pateicoties SIA „Preiļu saimnieks”, tas nu beidzot ir izdarīts! Arī kaimiņiem likās, ka remonts ir ļoti nepieciešams, pie mums taču arī ciemiņi nāk.”

Kāpņu telpā nomainīti logi: “Iepriekš mums bija tādi veci,” neslēpj Svetlana Stabulniece, uz atjaunotās palodzes pašu un viesu priekam zied orhidejas: “Eju un paceļu acis uz jaunajiem logiem, tāds prieks!”, uzstādītas jaunas ārdurvis: “Ļoti skaistas durvis.” Pirmajās dienās pēc remonta ienākot kāpņutelpā pārņem “sajūta, ka esmu ienākusi savā mājā”.

Kāpņu telpa pēc remonta ieguvusi saulaini oranžu toni. To izvēlējas paši iedzīvotāji, vispirms ielūkojoties kaimiņu mājas izremontētās kāpņu telpās. Nellija Kondratjeva dalās iespaidos: “Oranžā krāsa ir tik saulaina, tikko atver dzīvokļa durvis, tā liekas, ka ārā saulīte, kaut gan īstenībā tā nemaz nav.”

Kāpņu telpās uzstādīti elektrības sensori un jaunas pastkastītes, tiks nomainītas arī pagrabtelpas ārdurvis. Ar laiku varētu nomainīt novecojušās notekcaurules un ierīkot elektrisko apgaismojumu pagrabtelpās.

Svetlana Stabulniece rezumē: “Mums nekad nav bijis nekādu problēmu ne ar Komunālās nodaļas vadītāju Zentu Igolnieci, ne ar dārznieci Veltu Kodori. Ja mums ir dārza atkritumi, tiklīdz piezvanām tā nekavējoties atbrauc un izved.

Mājas iedzīvotāju vārdā liels, liels paldies Jānim Mūrniekam, visiem Remontu un celtniecības daļas darbiniekiem, kuri veica remontu un vadītājai Antoņinai Krasnopjorovai. Viņa tik ļoti cenšas! Remontstrādnieki vispār bija nepārspējami, par visu jautāja, kā labāk būs mums, iedzīvotājiem. Viņi ļoti čakli strādāja, negaidīju, ka viss notiks tik ātri! Strādāja ļoti akurāti, kad pirmajā remonta dienā atnācu mājās, visas durvis aizklātas plēvēm, sienas nobalsinātas, domāju, kā nu būs, kad baltie putekļi ar kājām ienesīsies istabā, bet dienas beigās viss tika rūpīgi satīrīts un izmazgāts.”

 

Pēdējās izmaiņas: 20.08.2015.