Biežāk uzdotie jautājumi par atkritumu šķirošanu

20.08.2015.

Kāda vispār ir jēga šķirot, ja beigās tik un tā visu saber kopā vienā automašīnā un izved?

Šāds vērojums liecina par pārprastu situāciju. Cilvēku sašķirotie atkritumi tiešām tiek izvesti ar tām pašām automašīnām, ar ko izved pārējos sadzīves atkritumus, taču tas nenotiek vienā un tajā pašā reisā! Atkritumi no šķirošanas konteineriem tiek izvesti dažādos reisos un tiek nogādāti SIA „Preiļu saimnieks” Atkritumu šķirošanas laukumā Rīgas ielā 4, savukārt pārējie sadzīves atkritumi tiek vesti uz atkritumu poligonu Demenē. Ja kāds ļoti neuzmanīgs cilvēks ir sabojājis šķiroto atkritumu konteinera saturu, piemēram, papīram uzgāžot pārtikas atliekas, un tādējādi pārstrādājamais materiāls ir sabojāts, tad šāda konteinera saturs tiek vests uz poligonu. Ne vienmēr ir objektīvs pamats ticēt visam, ko kaimiņi runā, pārliecināties par šo jautājumu ir iespēja ikvienam pašam, sazinoties ar SIA „Preiļu saimnieks” Atkritumu apsaimniekošanas daļu, ja nē, tad pienākot klāt un pajautājot atkritumvedēja šoferim.

 

Šķirošana mūsu ģimenei ir lieks apgrūtinājums. Manā dzīvokļa virtuvē nav tik daudz vietas, lai saliktu blakus vairākas miskastes šķirotajiem atkritumiem. Šķirošana prasa daudz laika un pūļu.

Patiesībā atkritumus šķirot ir ļoti vienkārši. Ikviens arī parasta dzīvokļa nelielajā virtuvē var iekārtot sev piemērotu atkritumu uzkrāšanas vietu. Pietiek, ja virtuvē blakus parastajam sadzīves atkritumu spainim atrastos ja ne vēl vienam spainim tad vismaz maisam, kurā tiek mesti visi tie atkritumi, kas derīgi pārstrādei: plastmasa, stikla pudeles un burkas, metāla skārdenes u.c. Ja pudeles un burkas ir sausas un izskalotas no pārtikas atliekām, tās neradīs smaku, tāpēc var tikt uzkrātas nedēļām, bet, kad spainis vai maiss ir pilns, ar to var doties uz šķirošanas konteineriem un attiecīgi sašķirot uzkrāto materiālu. Protams, tas prasa nedaudz piepūles un arī vairāk laika, taču, ja apzināmies savu atbildību un piederību tai sabiedrības daļai, kam rūp vide un mūsu bērnu nākotnes dzīves kvalitāte, ja ir vēlēšanās un mērķi, tad vajag tikai sākt! Saprotams, ka pirmajos mēnešos pie šīm lietām vajadzēs vairāk piedomāt, taču ar liku šādā rīcība būs kļuvusi par labu ieradumu.

 

Inese Šņepste, SIA „Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Pēdējās izmaiņas: 20.08.2015.