Preiļu novada pašvaldības darbinieki piedalās “Meža dienās”

13.08.2015.

13. augustā ar kociņu stādīšanu Preiļu pilsētas ainavu parkā Preiļu novada pašvaldība iesaistījās ikgadējā Latvijas Pašvaldību savienības rīkotajā pasākumā “Meža dienas 2015”, kas šogad izskan zem moto “Kopā nākotnes mežam!”.

Lauku atbalsta dienesta apstiprinātājā projektā „Latvijas iedzīvotāji kopā nākotnes mežam” ietvaros Preiļu pilsētas parks tagad ieguvis jaunas rotas – četras Maķedonijas priedes, trīs Korejas priedes, trīs lapegles, piecas Himalaju ciedru priedes un Balzāma baltegli. Līdz septembra mēnesim tiks iestādītas arī trīs kastaņas un pieci kazbārža stādiņi. Stādījumi izmaksāja 220 eiro, ko finansēja Meža attīstības fonds.

Meža dienu pasākuma mērķis Preiļos ir popularizēt vides aizsardzības un atjaunošanas nozīmi un atjaunot kultūrvēsturiskā Preiļu muižas parka koku daudzveidību, pamatojoties uz arhitektes un Latvijas mežu un parku pētnieces Ilzes Māra Janelis izstrādāto parka stādījumu atjaunošanas projektu. Laika gaitā daudzas nozīmīgas parka koku sugas ir izzudušas, tai pat laikā parkā ir koki, kam piešķirts dižkoka statuss.

Pasākuma “Meža dienas” mērķis ir padarīt Latviju krāšņāku ar koku stādījumiem, pilnveidojot atpūtas vietas, kā arī radīt jaunas aktīva dzīvesveida veicinošas mazās arhitektūras formas. “Meža dienu 2015” pasākumi notiek 48 pašvaldībās, pārstāvot visus Latvijas reģionus. Šajā gadā tiek īstenoti projekti, kas veicina veselīgu dzīvesveidu, reizē izglītojot par meža nozari, kā arī parādot interesanto Latvijā dažādajā Eiropā.

Jolanta Upeniece,
Preiļu novada domes mājas lapas satura redaktore


Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.