21. – 23. augustā aicinām uz Preiļu novada svētkiem un starptautisko leļļu festivālu Preiļos!

21.08.2015.

Preiļu novada svētku programma (PDF) 

Vairāk par svētku programmu un pasākumu norisi 

 

 


PASAULES POPULĀRĀKO KINO FILMU UN MŪZIKLU BRĪVDABAS KONCERTŠOVS „TĀ NAV DZĪVE, TAS IR KINO” 
22. AUGUSTĀ PLKST. 22:00  PREIĻOS, PREIĻU PARKA ESTRĀDĒ 
KINO, KINO, KINO! Šie maģiskie vārdi vilina gan jaunus, gan vecus! Tikai kino var notikt visneiedomājamākās pārvērtības, pakaļdzīšanās, vissmieklīgākās situācijas un kuriozi, mīlas intrigas un šausmu epizodes. Tā var mīlēt tikai filmā! Tā var dziedāt un dejot tikai uz lielā ekrāna! Tik drosmīgs kā Džeims Bonds un liktenīgs kā Di Kaprio! Tik šarmants kā Desperado un Krusttēvs, tik smieklīgs kā Čārlijs Čaplins vai Adamsu ģimenīte! Tik seksīga kā Merlina Monro, tik krāšņas kā  Kabarē dejotājas, tik romantiski kā „Netīrās dejas” un izjusti kā „Miesassargs”.  Tik komiski kā  Vicins, Morgunovs un Ņikuļins,  tik sirsnīgi kā „Mamma Mia”, tik sirdi plosoši kā „Les Miserables”.  Tik amizanti kā „Dāvana vientuļai sievietei”, tik stalti kā „Vella Kalpi”, tik asprātīgi kā „Šurika piedzīvojumi”, tik latviski kā „Limuzīns Jāņunakts krāsā” un trāpīgi kā „Ugunsgrēks”! Šie un vēl daudz citi izsaucieni atskanēs, noskatoties pasaules populārāko kino filmu un mūziklu brīvdabas koncertšovu „Tā nav dzīve, tas ir kino”.

Detektīvs, piedzīvojumu filma, šausmu filma, komēdija, vēsturiskā filma, dokumentālā filma, melodrāma, kino mūzikls, Padomju Savienības laika filmas, latviešu kino zelta fonda filmas, seriāli u.c. Daudzu šo žanru  melodijas jau no pirmajām notīm būs pazīstamas un līdzdziedamas ikkatram. Šova vadītājs – Latvijas Nacionālā teātra un seriāla „Ugunsgrēks” aktieris Mārtiņš Brūveris aicinās skatītāju  ielūkoties katrā no žanriem, ikreiz uzrunājot  kā visiem pazīstams kino tēls. Komēdijā neiztikt bez Čārlija Čaplina, detektīvfilmā bez Džiemsa Bonda, fantastikas filmā – Betmena, melodrāmā – Di Kaprio, vēsturiskajā kino – Karaļa Artūra,  PSRS laika filmā – Šurika, mūziklā – Operas spoka, bet  šausmu filmā – onkoļa Festera no Adamsu ģimenītes.

Skaistākās kino un mūziklu melodijas izdziedās un izdejos koncertšova mākslinieki: operdziedātājs Dainis Skutelis, operdziedātāja Baiba Berķe, Latvijas Nacionālā teātra aktieris un dziedātājs Juris Jope, mūziklu aktrise un dziedātāja Annija Putniņa, soul mūzikas dziedātāja Anmary, rokmūzikas izpildītājs Jānis Buķelis, jaunā un daudzsološā soliste Belinda Remese, šarmantās dvīņu māsas – Eva un Kaiva Molleres, atraktīvā latviešu vijolniece Inta Broka, deju studijas „BUMP” daiļās lēdijas un puiši, kā arī  „Kino Orķestris” pianista Jura Kristona vadībā.  Koncertšova režisors Valdis Pavlovskis, horeogrāfes Gabija Bīriņa un Zane Tīsiņa, gaismu mākslinieks Egils Kupčs, producente Ieva Šteinberga, projekta direktors Intars Gegusts.

 


 

No 21. augusta līdz 23. augustam aicinām uz Preiļu novada svētkiem, kas šogad iesāksies ar vēl nebijušu notikumu – 1. starptautisko autorleļļu festivālu „Leļļu vasara Preiļos”. Visas trīs dienas Preiļu kultūras namā būs skatāma autorleļļu izstāde. Krāšņās 27 starptautiski atzītu mākslinieku darinātās lelles 21. un 22. augustā varēs apskatīt no plkst. 11.00 – 19.00, 23. augustā – no plkst. 10.00 – 13.00. 21. augustā plkst. 15.00 notiks oficiālā izstādes atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem. Uzaicinājumam piedalīties festivālā atsaukušies daudzi starptautiski atzīti leļļu mākslinieki no Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas, Latvijas, Azerbaidžānas un Nīderlandes. 

Tikpat interesanta solās būt arī pārējā svētku programma. 21. augustā plkst. 18.00 un 19.00 aicinām uz divām izrādēm bērnus, ikviens interesents varēs piedalīties salsas apmācībās, notiks Ielu deju paraugdemonstrējumi „ Royal Summer Jam „.  Vakarā tiksimies svētku ballītē, kurā piedalīsies mūzikas grupas “Migla” , “Dabasu durovys” un Green novice”.

22. augustā jau no paša rīta – plkst. 7.00 – ‘copētājus’ aicinām uz pludiņmakšķerēšanas sacensībām Preiļu parka dīķī. Svētku programmas rīta daļā tiksimies Tirgus ielā, darbosies dažādas radošās darbnīcas, piepūšamās atrakcijas bērniem, DBS  autoskolas  aktivitāšu stacija, Labdarības Bumbu rallijs, E- mobilitātes veicināšanas stends, Preiļu Galvenās bibliotēkas informatīvā telts, Tūrisma informācijas centrs ar jaunumiem par atpūtu Latgalē, Baltcom  interaktīvs autobuss. No plkst. 10.00 vērosim Preiļu novada tautas mākslas kolektīvu koncertu, plkst. 11.00 mūs priecēs Katrīnas Paulas Dīringas koncertprogramma, bet plkst. 12.00 gaidām pašus mazākos uz muzikālo rotaļprogrammu bērniem ar lielajiem pasaku tēliem. No plkst. 10.00 līdz plkst. 13.00 gan bērniem, gan pieaugušajiem būs iespējams vērot svētku norises, vizinoties grāfu Borhu karietē pa Raiņa bulvāri.

Viens no atraktīvākajiem momentiem svētku programmā būs novada iedzīvotāju, tautas mākslas kolektīvu, uzņēmumu un iestāžu darbinieku Svētku gājiens 22. augustā. Pulcēšanās gājienam paredzēta plkst. 12.30 Preiļu pilsētas  stadionā. Gājiena maršruts tālāk virzīsies pa Aglonas ielu un Raiņa bulvāri līdz laukumam pretī novada domei. Gājienam paredzēts vienots noformējums hēlija balonu veidā. Tā kā šogad Preiļos norisināsies arī leļļu  festivāls, gājiena noformējumā aicinām izmantot lelles.

Pēc gājiena sveiksim konkursa “Sakoptākais īpašums” dalībniekus, klausīsimies  Viktora Zemgala un Roberta Gobziņa humoristisko koncertprogrammu. No plkst.  16.00 līdz 20.00 aktīvā dzīvesveida piekritējus aicinām uz zibensturnīriem un ūdens atrakcijām Preiļu pludmalē.

21.30 tiksimies Preiļu parka estrādē, kur Preiļu novada Goda pilsoņa zīme tiks pasniegta leļļu māksliniecei Jeļenai Mihailovai, notiks arī leļļu festivāla nominantu apbalvošana.

Svētku diena noslēgsies ar vērienīgu pasākumu, vienīgo šogad Latgalē – plkst. 22.00 parka estrādē – pasaules populārāko kino filmu un mūziklu brīvdabas koncertšovu “Tā nav dzīve, tas ir kino”. Pēc šova – zaļumballe, ko spēlēs Dainis Skutelis ar grupu.

23. augusta rītā aicinām visus uz svētku dievkalpojumiem – plkst. 9.00 Preiļu vecticībnieku baznīcā, plkst. 12.00 – Preiļu katoļu baznīcā.  

Saplānojiet savu nedēļas nogali no 21. augusta līdz 23. augustam Preiļos, jo te virmos svētku noskaņas, jautrība, pozitīvas emocijas un vēl nebijuši pasākumi !

Esiet mīļi gaidīti Preiļos – pilsētā, kurā ikvienam tās viesim ir vēlme atgriezties vēlreiz un vēlreiz, lai satiktu sirsnīgos cilvēkus, patīkami pavadītu savu brīvo laiku un atpūstos.

Uz tikšanos Preiļu novada svētkos !

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.