CSDD konkursā „Gaismas bērni” atzinību gūst Kuldīgas, Nītaures, Liepājas un Preiļu bērnudārzi

09.12.2014.

Ar vairāk nekā 140 bērnudārzu grupiņu piedalīšanos noslēdzies Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) rīkotais radošais konkurss „Gaismas bērni”. Tā laikā paši mazākie satiksmes dalībnieki iejutās dizaineru lomās, radot savus gaismu atstarojošos tērpus drošai dalībai ceļu satiksmē. Kopumā, palīdzot vecākiem un bērnudārza audzinātājiem, konkursā dažādus atstarojošus un atraktīvus apģērbus, kā arī aksesuārus radījuši vairāk nekā 2500 bērni. 

Žūrijas komisija ir izvērtējusi visus pieteikumus un, pateicoties milzīgajai bērnudārzu atsaucībai, galvenās balvas, ZIB* īpašā dizaina no atstarojošas dzijas adītās cepures, saņem divi bērnudārzi: Nītaures vidusskolas pirmsskolas grupiņa „Zīļuks” un Kuldīgas pirmsskolas izglītības iestāde „Bitīte”. Uzvarētāji izvēlējušies savā ikdienas apģērbā iestrādāt krāšņus zīmējumus un ornamentus no gaismu atstarojošiem  materiāliem.

Speciālbalvu par audzinātāju ieguldījumu izglītojošajā darbā saņem Priekuļu bērnudārza „Mežmaliņa” grupas „Sprīdīši” audzinātājas, kuras bērniem vadīja izglītojošas diskusijas, pārbaudīja dažāda veida atstarotāju efektivitāti un organizēja radošo pēcpusdienu bērniem kopā ar viņu vecākiem.

Savukārt par īpašu radošo risinājumu veicināšanas balvas saņem četri Liepājas bērnudārza „Liepiņa” bērni, kuri ar atstarotāju palīdzību pēc tumsas iestāšanās pārtapa par „gaismas amoriņu”, „princešu feju”, „mīksto ķepu kaķēnu” un „lietus meitiņu”. CSDD konkursā „Gaismas bērni” vairāk nekā 2500 bērni radījuši savus atstarojošos tērpus un aksesuārus

Oskars Kupše

 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.