Ar LMT atbalstu Preiļu alternatīvās kultūras atbalsta centrā uzstādīta signalizācija un dūmu detektori

30.11.2014.

Novembra beigās Preiļu alternatīvās kultūras atbalsta centrā (PAKAC) telpās tika pabeigta signalizācijas ierīkošana un dūmu detektoru uzstādīšana. Aprīkojums tika iegādāts un uzstādīts, pateicoties „Latvijas Mobilā Telefona” (LMT) projekta „LMT Latvijai” ietvaros piešķirtajam finansējumam. Šādi biedrība rūpējas par apmeklētāju un aparatūras drošību, veicinot nodarbību daudzveidību, pasākumu kvalitāti un cilvēku labsajūtu, atrodoties PAKAC telpās.

„Priecājamies, ka Preiļu novadā ir tik aktīvi un entuziasma pilni jaunieši, kuri paši saviem spēkiem ir iekārtojuši alternatīvās kultūras centru. Lai viņu radošās nodarbības un mūzikas vakari varētu notikt ugunsdrošās un apsargātās telpās, PAKAC tika uzstādīta signalizācija un dūmu detektori. Šo ideju „LMT Latvijai” konkursa ietvaros ļoti aktīvā balsojumā atbalstīja vietējie iedzīvotāji – gan jaunieši, gan viņu vecāki,” atzīst LMT Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs Valdis Jalinskis.

PAKAC ēkā regulāri notiek dažādi pasākumi – akustiskie koncerti, tematiskas ballītes un filmu vakariem. Te ir uzstājušies gan vietējie dziedātāji, gan mūziķi no ārvalstīm, turklāt koncertus apmeklē, ne tikai Preiļu, bet arī citu novadu jaunieši.

Idejas iniciators un PAKAC aktīvists Justs Ribinickis stāsta, ka PAKAC ēku jaunieši uztur un pilnveido pašu spēkiem, aktīvi meklējot iespējas iegūt papildu finansējumu.

„Jau iepriekš piedalījāmies dažādos pašvaldības projektos, lai iegūtu jaunus darbarīkus un aparatūru. Esam ļoti priecīgi, ka ar LMT atbalstu un, pateicoties aktīvajam iedzīvotāju balsojumam izdevās īstenot jau sen nepieciešamās signalizācijas un dūmu detektoru uzstādīšanu, šādi padarot telpas drošākas un vidi sakārtotāku,” saka J. Ribinickis.

Biedrību „Preiļu alternatīvās kultūras atbalsta centrs” 2008. gadā dibināja vairāki Preiļu jaunieši ar mērķi dažādot kultūrvidi Preiļos, rīkojot dažādus kultūras pasākumus un uzlabojot jauniešu brīvā laika pavadīšanas kvalitāti. Biedrībā darbojas atraktīvi un idejām bagāti biedri, kā arī prāvs brīvprātīgo pulks.

Kopumā Preiļos projekta „LMT Latvijai” ietvaros tika atbalstītas 5 iedzīvotāju iniciatīvas:

1. Bērnu rotaļu un atpūtas laukuma ierīkošana. Ierīkots rotaļu laukums Preiļu novada Saunas pagasta Smelteru ciemā. Rotaļu laukumu var izmantot arī tie bērni, kuri pēc mācību stundām skolā gaida autobusu, lai nokļūtu mājās. Daudzi ciema bērni vakaros pulcējas vietējā autobusa pieturā, tāpēc rotaļu un atpūtas laukums ir laba un droša vieta brīvā laika pavadīšanai. Projekta iesniedzējs: Salas pamatskola. Piešķirtais finansējums: 2000 eiro.

2. Mūsdienīga bibliotēka – izglītotas sabiedrības garants. Projekta ietvaros Preiļu galvenās bibliotēkas vajadzībām iegādāti trīs dažādu operētājsistēmu planšetdatori un divas e-grāmatas lasītājierīces, kas ļautu individuāli apmācīt reģiona bibliotekārus un apmeklētājus jaunāko IT lietošanā. Projekta iesniedzējs: Preiļu novada galvenā bibliotēka. Piešķirtais finansējums 1974 eiro.

3. Pelēčos folkloras kopai būt! Folklora – tā ir mūsu tautas bagātība, mūsu identitātes atslēga, nedrīkstam to atstāt novārtā, nedrīkstam ļaut to aizmirst. Projekta veidotāji vēlas izveidot Pelēču pagastā folkloras kopu, kura sevī spētu apvienot paaudžu mijiedarbību, stiprinātu vietējo piederības sajūtu un patriotiskās jūtas. Lai folkloras kopa spētu pastāvēt, tai ir nepieciešami mūzikas instrumenti, jo bez tiem folkloras kopas darbība nav iedomājama. Projekta iesniedzējs: Biedrība „Nīdermuižas draudze”. Piešķirtais finansējums: 1809,15 eiro.

4. Rotaļu laukuma izveide Aizkalnes ciematā. Aktivitātes svaigā gaisā ir būtiska bērnu ikdienas sastāvdaļa, kā arī pamats labai veselībai. Iespēja darboties mūsdienīgā un drošā laukumā ir katra bērna sapnis, arī to bērnu, kuri dzīvo vai ciemojas Aizkalnē. Projekta iesniedzēji izveidojuši spēļu laukumu, kas ir ne tikai prieks bērniem, bet arī vidi uzlabojošs objekts. Turklāt laukumiņš pilda arī izglītojošu funkciju. Projekta iesniedzējs: Anita Gāga. Piešķirtais finansējums: 2000 eiro.

5. Signalizācijas ierīkošana un dūmu detektoru uzstādīšana Preiļu alternatīvās kultūras atbalsta centra (PAKAC) telpās. Lai Preiļu novada jaunieši varētu pavadīt radošas nodarbības un kvalitatīvas mūzikas vakarus ugunsdrošās un apsargātās telpās, PAKAC telpās tika uzstādīta signalizācija un dūmu detektori. Šādi biedrība rūpējas par apmeklētāju, biedru un aparatūras drošību, sekmējot nodarbību daudzveidību, pasākumu kvalitāti un cilvēku labsajūtu, atrodoties PAKAC’ā. Projekta iesniedzējs: Preiļu alternatīvās kultūras atbalsta centrs. Piešķirtais finansējums: 1046,89 eiro.

 

Par „LMT Latvijai”

Jau trešo gadu „Latvijas Mobilais Telefons” sadarbībā ar Latvijas ar pašvaldībām pilsētu iedzīvotājiem un iedzīvotāju grupām, kuri vēlas ar idejām un projektiem piedalīties savas pilsētas attīstībā, piedāvā iespēju piedalīties projektā „LMT Latvijai”. Šogad „LMT Latvijai” piedalās astoņas pilsētas – Talsi, Tukums, Preiļi, Saldus, Bauska, Līvāni, Ogre un Valka. Mērķis ir veicināt sabiedrisko dzīvi Latvijas pilsētās un atbalstīt privātpersonu, juridisku personu un nevalstisko organizāciju iniciatīvas pilsētu sabiedriskās dzīves izaugsmei.

Papildu informācija:

Aiga Veckalne,

“Nords Porter Novelli” projektu direktore

Mob. tālr.: 29338785

e-pasts: aiga.veckalne@porternovelli.lv

Pēdējās izmaiņas: 30.11.2014.