686 Latgales seniori šogad apguvuši datorprasmes projektā Pieslēdzies, Latvija!

02.12.2014.

Astoņi Latgales reģiona skolotāji šogad aktīvi iesaistījās Lattelecom sociālās atbildības iniciatīvā Pieslēdzies, Latvija!, datorprasmēs apmācot 686 reģiona seniorus pēc 50 gadu vecuma. Otrdien, 2. decembrī, skolotāji, mācību vietu vadītāji un pašvaldību pārstāvji no Latgales pulcējās uz svinīgo projekta noslēguma pasākumu Rēzeknē.

Vislielākais dalībnieku skaits datorprasmes apguva Rēzeknes pilsētā – 303, Daugavpilī – 169 un Rēzeknes novadā – 121. Viļānos kursus apmeklēja 51 dalībnieks un Preiļos – 42. Gandrīz divas trešdaļas Pieslēdzies, Latvija! Latgales dalībnieku prasmes apguva krievu valodā, savukārt Daugavpilī mācības norisinājās tikai krievu valodas grupās.

Lielākā daļa jeb 45% uz apmācībām devās ar nelielām priekšzināšanām un apguva otrā līmeņa apmācības, gandrīz trešdaļa – 3. līmeni, savukārt katrs ceturtais dalībnieks ar datora un interneta lietošanu iepazinās bez priekšzināšanām, mācības uzsākot pirmajā līmenī. Vecākais Latgales reģionā apmācītais seniors ir Marionella Karele, kura mācības 85 gadu vecumā izgāja pie skolotājas Jeļenas Bojarunes. Taču Rēzeknē mācījies Arvīds Millers, kurš apmācības 84 gadu vecumā izgājis pie skolotājas Ijas Serokinas.

Pieslēdzies, Latvija! sniedz dalībniekiem atspēriena punktu tālākai interneta iespēju apguvei. Puse Latgales dalībnieku ir pirmspensijas vecumā no 50 līdz 62 gadiem, un esam pārliecināti, ka iegūtās prasmes viņiem palīdzēs ne vien sadzīvē, bet arī darba gaitās. Savukārt 15 dalībnieki, kuri ir pārkāpuši 81 gada slieksni, apliecina, ka nekad nav par vēlu apgūt ko jaunu,” skaidro Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja un Pieslēdzies, Latvija! pasniedzēja Jeļena Azareviča atzīst: „Pieslēdzies, Latvija! mācības bija ļoti pieprasītas, un senioru atsaucība – milzīga. Mani patiešām pārsteidza dalībnieku čaklums un centība. Tas tiešām ir tā vērts, un citiem – arī daudz jaunākiem cilvēkiem – ir no kā pamācīties.”

Bezmaksas datorapmācību kursu vadīšanā iesaistījās astoņi Latgales skolotāji, nodarbības pasniedzot astoņās mācību vietās – Rēzeknes 5. vidusskolā pasniedza Arvīds Vincevičs, Rēzeknes 4. vidusskolā seniorus mācīja Marija Romanova un Ija Sorokina, kura mācīja arī Maltas 2. vidusskolā, Inita Otikova pasniedza Rēzeknes novada Feimaņu pamatskolā, Jeļena Azareviča un Jeļena Bojarune – Daugavpils Krievu vidusskolā-licejā, Klavdija Zarāne – Preiļu novada vakara (maiņu) un neklātienes vidusskolā, savukārt Ilze Valeniece nodarbības pasniedza Viļānu vidusskolā, kā arī Varakļānu tautas bibliotēkā.

Mācības aktīvi norisinājās Latgales reģiona Rēzeknes un Daugavpils pilsētās, Viļānu, Rēzeknes un Preiļu novadā, kā arī Varakļānos. Savukārt seniori no Daugavpils novada pēc datorzinībām devās uz Daugavpils pilsētu, Līvānu seniori uz Preiļu novadu.

Līdz ar decembra ieskaņu Lattelecom sociālās iniciatīvas Pieslēdzies, Latvija! apmācības noslēgsies lielākajā daļā Latvijas reģionu. Savukārt rīdzinieki un jūrmalnieki šogad ir bijuši īpaši aktīvi, tādēļ šajās pilsētās mācības turpināsies, kamēr datorzināšanas būs apguvuši visi interesenti, kuri tām pieteicās līdz 30. septembrim.

Jau ir noslēgušies Pieslēdzies, Latvija! reģionālie pasākumi Kurzemē un Vidzemē. Desmit Kurzemes skolotāji datorprasmēs apmācīja 710 reģiona seniorus, savukārt 914 senioriem kursus pasniedza piecpadsmit Vidzemes reģiona, Limbažu un Salacgrīvas skolotāji. Kurzemes vecākais dalībnieks no Liepājas Visvaldis Arājs datorprasmes apguva 86 gadu vecumā, savukārt Vidzemes reģiona vecākajam dalībniekam limbažniekam Hendrikam Sprukulim ir 88 gadi.

Latvijas reģionos Pieslēdzies, Latvija! datorapmācības cilvēkiem vecumā pēc 50 gadiem norisinājās no maija līdz novembrim. Mācību laikā senioriem tika nodrošinātas bezmaksas mācību grāmatas, savukārt mājaslapā www.piesledzieslatvija.lv ikvienam joprojām pieejama mācību programma „Mācies pats” latviešu un krievu valodā.

Papildu informācijai:

Līga Bite

Lattelecom Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu vadītāja

Tālruņi: 67055740, 29109944

liga.bite@lattelecom.lv

www.lattelecom.lv

www.piesledzieslatvija.lv

www.Twitter.com/Lattelecom; www.Facebook.com/Lattelecom; www.Draugiem.lv/Lattelecom; www.Flickr.com/photos/lattelecom/

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.