Ar LMT atbalstu Salas pamatskolā izveidots bērnu rotaļu un atpūtas laukums

28.11.2014.

Piektdien, 28. novembrī, Preiļu novada Salas pamatskolas ābeļdārzā notika jaunā bērnu rotaļu un atpūtas laukuma atklāšana. Košais un mūsdienīgais laukums tika izveidots, pateicoties „Latvijas Mobilā Telefona” (LMT) projekta „LMT Latvijai” piešķirtajam finansējumam. Vecā laukumiņa vietā ir uzstādītas jaunas rotaļu iekārtas – gan šūpoles un slidkalniņš, gan arī basketbola grozs un pievilkšanās stienis, kā arī citi elementi.

„Esmu pārliecināta, ka šis laukums veicinās bērnu aktivitāšu daudzveidību un uzlabos drošību ciemā. Daudzi bērni vakaros parasti pulcējās vietējā autobusa pieturā, bet tagad viņiem ir iespēja uzturēties daudz drošākā un labākā vietā – jaunajā un skaisti iekārtotajā rotaļu un atpūtas laukumā. Ieguvēji noteikti ir arī bērnu vecāki, kuri var justies drošāki par atvašu darbošanos jaunajā laukumā. Paldies projekta iniciatorei, Salas pamatskolas direktorei Valentīnai Liniņai, un viņas kolēģiem, kā arī bērnu vecākiem par ideju un ieguldīto darbu un enerģiju!” sacīja LMT klientu centra „Rēzekne” pārstāve Ārija Gutāne.

Projekta iniciatori atzīst, ka lielu prieku sagādāja iedzīvotāju atbalsts un balsojums un tas, cik aktīvi visi iesaistījās laukumiņa izveidē iekārtošanā – gan skolotāji, gan arī vecāki.

„Vislielākais gandarījums ir par to, ka mūsu darbinieki paši veica visus darbus, iekārtojot rotaļu un spēļu laukumu un veidojot tā stilu. Par rezultātu priecājas visi – gan lieli, gan mazi. Arī izvēlētā vieta ir ļoti laba, jo laukums ir noslogots visas nedēļas garumā. To labprāt izmanto arī bērni, kuri pēc mācību stundām skolā gaida autobusu, lai nokļūtu mājās. Paldies projektam „LMT Latvijai” par iespēju īstenot šo ideju!” gandarīti atzīst Salas pamatskolas direktore Valentīna Liniņa.

Bērnu rotaļu laukuma atklāšanas pasākumā piedalījās pašvaldības un uzņēmuma „Latvijas Mobilais Telefons” pārstāvji, skolotāji, vecāki un bērni.

 

Kopumā Preiļos projekta „LMT Latvijai” ietvaros tika atbalstītas 5 iedzīvotāju iniciatīvas:

1. Bērnu rotaļu un atpūtas laukuma ierīkošana. Ierīkots rotaļu laukums Preiļu novada Saunas pagasta Smelteru ciemā. Rotaļu laukumu var izmantot arī tie bērni, kuri pēc mācību stundām skolā gaida autobusu, lai nokļūtu mājās. Daudzi ciema bērni vakaros pulcējas vietējā autobusa pieturā, tāpēc rotaļu un atpūtas laukums ir laba un droša vieta brīvā laika pavadīšanai. Projekta iesniedzējs: Salas pamatskola. Piešķirtais finansējums: 2000 eiro.

2. Mūsdienīga bibliotēka – izglītotas sabiedrības garants. Projekta ietvaros Preiļu galvenās bibliotēkas vajadzībām iegādāti trīs dažādu operētājsistēmu planšetdatori un divas e-grāmatas lasītājierīces, kas ļautu individuāli apmācīt reģiona bibliotekārus un apmeklētājus jaunāko IT lietošanā. Projekta iesniedzējs: Preiļu novada galvenā bibliotēka. Piešķirtais finansējums 1974 eiro.

3. Pelēčos folkloras kopai būt! Folklora – tā ir mūsu tautas bagātība, mūsu identitātes atslēga, nedrīkstam to atstāt novārtā, nedrīkstam ļaut to aizmirst. Projekta veidotāji vēlas izveidot Pelēču pagastā folkloras kopu, kura sevī spētu apvienot paaudžu mijiedarbību, stiprinātu vietējo piederības sajūtu un patriotiskās jūtas. Lai folkloras kopa spētu pastāvēt, tai ir nepieciešami mūzikas instrumenti, jo bez tiem folkloras kopas darbība nav iedomājama. Projekta iesniedzējs: Biedrība „Nīdermuižas draudze”. Piešķirtais finansējums: 1809,15 eiro.

4. Rotaļu laukuma izveide Aizkalnes ciematā. Aktivitātes svaigā gaisā ir būtiska bērnu ikdienas sastāvdaļa, kā arī pamats labai veselībai. Iespēja darboties mūsdienīgā un drošā laukumā ir katra bērna sapnis, arī to bērnu, kuri dzīvo vai ciemojas Aizkalnē. Projekta iesniedzēji izveidojuši spēļu laukumu, kas ir ne tikai prieks bērniem, bet arī vidi uzlabojošs objekts. Turklāt laukumiņš pilda arī izglītojošu funkciju. Projekta iesniedzējs: Anita Gāga. Piešķirtais finansējums: 2000 eiro.

5. Signalizācijas ierīkošana un dūmu detektoru uzstādīšana Preiļu alternatīvās kultūras atbalsta centra (PAKAC) telpās. Lai Preiļu novada jaunieši varētu pavadīt radošas nodarbības un kvalitatīvas mūzikas vakarus ugunsdrošās un apsargātās telpās, PAKAC telpās tika uzstādīta signalizācija un dūmu detektori. Šādi biedrība rūpējas par apmeklētāju, biedru un aparatūras drošību, sekmējot nodarbību daudzveidību, pasākumu kvalitāti un cilvēku labsajūtu, atrodoties PAKAC’ā. Projekta iesniedzējs: Preiļu alternatīvās kultūras atbalsta centrs. Piešķirtais finansējums: 1046,89 eiro.

Par „LMT Latvijai”

Jau trešo gadu „Latvijas Mobilais Telefons” sadarbībā ar Latvijas ar pašvaldībām pilsētu iedzīvotājiem un iedzīvotāju grupām, kuri vēlas ar idejām un projektiem piedalīties savas pilsētas attīstībā, piedāvā iespēju piedalīties projektā „LMT Latvijai”. Šogad „LMT Latvijai” piedalās astoņas pilsētas – Talsi, Tukums, Preiļi, Saldus, Bauska, Līvāni, Ogre un Valka. Mērķis ir veicināt sabiedrisko dzīvi Latvijas pilsētās un atbalstīt privātpersonu, juridisku personu un nevalstisko organizāciju iniciatīvas pilsētu sabiedriskās dzīves izaugsmei.

 

Papildu informācija:

Aiga Veckalne,

“Nords Porter Novelli” projektu direktore

Mob. tālr.: 29338785

e-pasts: aiga.veckalne@porternovelli.lv

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.