Ar LMT atbalstu Preiļu novadā modernizēta bibliotēka

21.11.2014.

Piektdien, 21. novembrī, Preiļu novada Galvenajā bibliotēkā bija īsta svētku diena, jo, pateicoties „Latvijas Mobilā Telefona” (LMT) projekta „LMT Latvijai” piešķirtajam finansējumam, notika projekta “Mūsdienīga bibliotēka – izglītotas sabiedrības garants” noslēguma pasākums.

„Mūsdienīgas bibliotēkas ir izglītotas sabiedrības priekšnosacījums. Ir svarīgi, lai bibliotēkā būtu ne tikai iespēja lasīt grāmatas papīra formātā, bet arī izmantot planšetdatorus un lasīt jaunāko literatūru e-grāmatu lasītājierīcēs. Turpmāk jaunākās tehnoloģijas un informācija Preiļu iedzīvotājiem būs vēl pieejamāka. Paldies, bibliotēkas darbiniekiem par ieguldīto darbu,” sacīja LMT klientu centra „Rēzekne” pārstāve Ārija Gutāne.

Projekta ietvaros bibliotēkas vajadzībām tika iegādāti trīs dažādu operētājsistēmu planšetdatori un divas e-grāmatu lasītājierīces, ļaujot nodrošināt individuālas mācības reģiona bibliotekāriem un apmeklētājiem gan par aktuālāko viedierīču izmantošanā, gan par jaunumiem e-grāmatu jomā.

Projekta iniciatore, Preiļu Galvenās bibliotēkas vadītāja Sigita Trūpa, un projekta vadītāja, bibliotēkas vadītājas vietniece Ilona Skorodihina, atzīst, ka vislielākais prieks un gandarījums ir par to, ka konkursa laikā vietējie iedzīvotāji aktīvi balsoja par šo projektu, apliecinot tehnoloģiju nepieciešamību mūsdienīgā bibliotēkā.

„Šo projektu vēlējāmies realizēt, jo bibliotēka jau sen vairs nav tikai grāmatu krātuve. Tā ir vieta, kur uzzināt jaunāko informāciju, apgūt modernas tehnoloģijas, sekot līdzi jaunumiem presē un grāmatu pasaulē. Mūsdienīga bibliotēka ir mācību un informācijas centrs, kas ir pieejams ikvienam,” enerģiski apliecina Sigita Trūpa.

Noslēguma pasākumā piedalījās Preiļu novada domes un uzņēmuma „Latvijas Mobilais Telefons” pārstāvji, bibliotēkas darbinieki un uzticamākie bibliotēkas lasītāji.

Visiem pasākuma apmeklētājiem bija iespēja piedalīties seminārā par pamatiemaņām planšetdatoru un elektronisko grāmatu lietošanā.

Kopumā Preiļos projekta „LMT Latvijai” ietvaros tika atbalstītas 5 iedzīvotāju iniciatīvas:

1. Bērnu rotaļu un atpūtas laukuma ierīkošana. Ierīkots rotaļu laukums Preiļu novada Saunas pagasta Smelteru ciemā. Rotaļu laukumu var izmantot arī tie bērni, kuri pēc mācību stundām skolā gaida autobusu, lai nokļūtu mājās. Daudzi ciema bērni vakaros pulcējas vietējā autobusa pieturā, tāpēc rotaļu un atpūtas laukums ir laba un droša vieta brīvā laika pavadīšanai. Projekta iesniedzējs: Salas pamatskola. Piešķirtais finansējums: 2000 eiro.

2. Mūsdienīga bibliotēka – izglītotas sabiedrības garants. Projekta ietvaros Preiļu galvenās bibliotēkas vajadzībām iegādāti trīs dažādu operētājsistēmu planšetdatori un divas e-grāmatas lasītājierīces, kas ļautu individuāli apmācīt reģiona bibliotekārus un apmeklētājus jaunāko IT lietošanā. Projekta iesniedzējs: Preiļu novada galvenā bibliotēka. Piešķirtais finansējums 1974 eiro.

3. Pelēčos folkloras kopai būt! Folklora – tā ir mūsu tautas bagātība, mūsu identitātes atslēga, nedrīkstam to atstāt novārtā, nedrīkstam ļaut to aizmirst. Projekta veidotāji vēlas izveidot Pelēču pagastā folkloras kopu, kura sevī spētu apvienot paaudžu mijiedarbību, stiprinātu vietējo piederības sajūtu un patriotiskās jūtas. Lai folkloras kopa spētu pastāvēt, tai ir nepieciešami mūzikas instrumenti, jo bez tiem folkloras kopas darbība nav iedomājama. Projekta iesniedzējs: Biedrība “Nīdermuižas draudze”. Piešķirtais finansējums: 1809,15 eiro.

4. Rotaļu laukuma izveide Aizkalnes ciematā. Aktivitātes svaigā gaisā ir būtiska bērnu ikdienas sastāvdaļa, kā arī pamats labai veselībai. Iespēja darboties mūsdienīgā un drošā laukumā ir katra bērna sapnis, arī to bērnu, kuri dzīvo vai ciemojas Aizkalnē. Projekta iesniedzēji izveidojuši spēļu laukumu, kas ir ne tikai prieks bērniem, bet arī vidi uzlabojošs objekts. Turklāt laukumiņš pilda arī izglītojošu funkciju. Projekta iesniedzējs: Anita Gāga. Piešķirtais finansējums: 2000 eiro.

5. Signalizācijas ierīkošana un dūmu detektoru uzstādīšana Preiļu alternatīvās kultūras atbalsta centra (PAKAC) telpās. Preiļu novada jaunieši vēlas radošas nodarbības un kvalitatīvas mūzikas vakarus pavadīt ugunsdrošās un apsargātās telpās. Uzstādot signalizāciju un dūmu detektorus, biedrība parūpēsies par apmeklētāju, biedru un aparatūras drošību, kas sekmēs nodarbību daudzveidību, pasākumu kvalitāti un cilvēku labsajūtu atrodoties PAKAC’ā. Projekta iesniedzējs: Preiļu alternatīvās kultūras atbalsta centrs. Piešķirtais finansējums: 1046,89 eiro.

Par „LMT Latvijai”

Jau trešo gadu ” Latvijas Mobilais Telefons” sadarbībā ar Latvijas ar pašvaldībām pilsētu iedzīvotājiem un iedzīvotāju grupām, kuri vēlas ar idejām un projektiem piedalīties savas pilsētas attīstībā, piedāvā iespēju piedalīties projektā “LMT Latvijai”. Šogad „LMT Latvijai” piedalās astoņas pilsētas – Talsi, Tukums, Preiļi, Saldus, Bauska, Līvāni, Ogre un Valka. Mērķis ir veicināt sabiedrisko dzīvi Latvijas pilsētās un atbalstīt privātpersonu, juridisku personu un nevalstisko organizāciju iniciatīvas pilsētu sabiedriskās dzīves izaugsmei.

Papildu informācija:
Aiga Veckalne,

“Nords Porter Novelli” projektu direktore
Mob. tālr.: 29338785
e-pasts: aiga.veckalne@porternovelli.lv

Pēdējās izmaiņas: 21.11.2014.