Apmācību, treniņu un konsultāciju programma un kontaktbirža biznesa ideju autoriem

24.11.2014.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar bezpeļņas starptautiskā biznesa atbalsta organizāciju “Seed Forum” aicina 2014.gada 2.-3.decembrī LIAA konferenču zālē Rīgā, Pērses ielā 2, 2.stāvā inženierzinātņu un citu nozaru (izņemot IT) projektu autorus uz apmācību, treniņu un konsultāciju programmu par tēmu – kā sagatavot uzņēmumus un biznesa idejas, lai saņemtu finansējumu to tālākai attīstīšanai. Apmācību noslēgumā 2014.gada 9.decembrī LIAA konferenču zālē Rīgā, Pērses ielā 2, 2.stāvā notiks kontaktbirža ar investoriem. 

Apmācību, treniņu un konsultāciju programmas ietvaros no 2014.gada 3.-9.decembrim paredzētas individuālās konsultācijas, saskaņojot individuāli ar katru dalībnieku: sākotnējās tehnoloģiskās validācijas un praktiskā pielietojuma izpētes konsultācijas, intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzības konsultācijas, tirgus izpētes un mārketinga konsultācijas, sākotnējās konsultācijas industriālā dizaina izstrādei, konsultācijas biznesa plāna izstrādāšanai un juridiskās konsultācijas.

Pirms individuālajām konsultācijām 2014.gada 2.-3.decembrī notiks divu dienu apmācību seminārs. Seminārs paredzēts kā intensīva uzņēmumu apmācības programma, kuras ietvaros pieredzējuši pasniedzēji, riska kapitālisti un uzņēmumu vadītāji no Latvijas atbildēs uz jautājumiem:

  • Kāds ir uzņēmējdarbības attīstīšanas process un etapi;
  • Kāds ir labums (un riski) no privātajiem finanšu investoriem, finanšu kapitāla fondiem un citiem finanšu avotiem;
  • Kā atrast atbilstošu finansējuma avotu un prezentēt savu uzņēmumu vai biznesa ideju;
  • Ko meklē finanšu investori, un kādi ir uzņēmuma vērtības pieauguma galvenie faktori;
  • Kā pareizi veidot uzņēmuma izaugsmes finanšu stratēģiju;
  • No kā sastāv investēšanas process (etapi, dokumentācija);
  • No kā uzmanīties sarunās ar potenciālo finanšu investoru;
  • Kā nepārdot uzņēmumu pārāk lēti; u.c.

Pēc pirmās semināra dienas biznesa ideju autoriem būs jāizpilda mājas darbs – jāsagatavo sava biznesa idejas prezentācija pēc seminārā dotajiem norādījumiem, ko būs jāprezentē auditorijai otrajā semināra dienā. Otrajā seminārā dienā semināra vadītājs sniegs biznesa ideju autoriem savus ieteikumus, lai biznesa ideja tiktu veiksmīgi prezentēta 2014.gada 9. decembra kontaktbiržā.

Seminārs un papildus konsultācijas dos iespēju biznesa ideju autoriem pilnveidot zināšanas par konkrēto tehnoloģiju, tirgus apgūšanu, konkurentiem, biznesa modeli, juridiskajiem, intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzības, komercdarbības un citiem uzņēmuma attīstībai būtiskiem jautājumiem.

Pieteikšanās līdz 28. novembrim pulksten 12.00, aizpildot pieteikuma anketu šeit: http://www.liaa.gov.lv/lv/pasakumi/apmacibas-un-kontaktbirza-biznesa-ideju-autoriem/pieteiksanas.

Dalība bezmaksas.

Pasākums tiek organizēts sadarbībā ar “Seed Forum” LIAA realizētā projekta “Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.

 

Pēdējās izmaiņas: 24.11.2014.