Preiļos sāk darbību tiešās pirkšanas pulciņš

15.11.2014.

8. novembrī Preiļos notika seminārs “Personīgi. Ēdiens” , kurā interesenti tika iepazīstināti ar tiešās pirkšanas principiem. Semināra dalībnieki atzina, ka dzīvojot mazpilsētā, var šķist, ka visiem ir pieejami pašaudzēti dārzeņi, piens, biezpiens, olas un citi produkti, taču tas ir maldīgs priekšstats. Turklāt patērētājs meklē bioloģisku pārtiku.

Semināra pirmajā daļā vides eksperte Lāsma Ozola dalījās savā pieredzē par ēdiena kvalitāti, veikalu piedāvājumu, ģenētiski modificētajiem produktiem un to ietekmi uz mūsu organismu. Semināra dalībniekiem tas lika apjaust, ka izvēles izdarīšana ir atkarīga vienīgi no mums pašiem, tikai ir jābūt gataviem kaut ko mainīt savā ikdienā.

Semināra otrajā daļā tiešās pirkšanas pulciņu izveidotāji iepazīstināja semināra dalībniekus ar pamatprincipiem, pamatideju, biežāk pieļautajām kļūdām tiešajā pirkšanā.

Seminārā iegūtās zināšanas un interese veicināja šāda pulciņa izveidi Preiļos. Turpmāk tiks meklēta sadarbība starp vietējiem bioloģiskajiem zemniekiem, mājražotājiem un Preiļu novada iedzīvotājiem, kuri vēlas iegādāties pārtiku bez starpniekiem. 

Ja arī Tu vēlies ēst veselīgu ēdienu, aicinām iesaistīties pulciņa darbā! Vairāk uzzināsi, zvanot Lienei Vilcānei, tālrunis 20327797.

Liene Vilcāne,
tiešās pirkšanas pulciņa iniciatore Preiļu novadā 

 

Pēdējās izmaiņas: 15.11.2014.