Vidējā maksa par siltumenerģiju Preiļos oktobrī

10.11.2014.

SIA „Preiļu saimnieks” Siltuma un ūdens apgādes nodaļas vadītājs Vladimirs Haritonovs informē, ka apkopoti dati par siltumenerģijas maksu šā gada oktobra norēķinu periodā. Šā gada oktobrī pie AS „Latvijas Gāze” noteiktā dabasgāzes tirdzniecības cena ir 291,69 EUR/tūkst.n.m3. Pie šādas dabasgāzes cenas saskaņā ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmumu kopējais siltumenerģijas tarifs oktobrī ir 55,07 EUR/MWh bez PVN.

Vidējā maksa par siltumenerģiju oktobrī – 0,642 EUR/m2

Pēc iedzīvotāju pieprasījuma lielākajā daļā daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apkure tika uzsākta šā gada 8. oktobrī, bet oficiālais rīkojums apkures sezona sākšanu tika saņemts 15. oktobrī. Oktobra norēķinu periods par apkuri bija 13 dienas (no 15.10.2014. līdz 27.10.2014.). Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem vidējā gaisa temperatūra šajā periodā bija plus 1,68 0C. Apkopotā informācija liecina, ka vidējā maksa par apkurināmās platības vienu kvadrātmetru iedzīvotājiem, kuri siltumenerģiju saņem no Liepu, Celtnieku un Pils ielu katlumājām, oktobrī ir 0,642 EUR ar PVN, bet siera rūpnīcas mikrorajona iedzīvotājiem 0,64 EUR ar PVN. Ja apskatām katras katlumājas apkalpojošās teritorijas atsevišķi, vidējās maksas ir šādas: Liepu ielas katlumāja – 0,618 EUR/m², Pils ielas katlumāja – 0,872 EUR/m², Celtnieku ielas katlumāja – 0,614 EUR/m² ar PVN.

No šā gada 1. maija stājās spēkā jaunais samazinātais siltumenerģijas tarifs Preiļos, kas, palielinoties dabasgāzes cenai, var samazināties līdz pat 15%. Šogad oktobrī dabasgāzes tirdzniecības cena ir tāda pati kā pērn oktobrī, bet siltumenerģijas tarifs Preiļos ir par 5,9 % zemāks, salīdzinot ar iepriekšējo tarifu.

Jaunais, samazinātais tarifs ļauj Preiļiem ierindoties to pilsētu vidū valsts mērogā, kurās ir zemākie siltumenerģijas tarifi.

Lai būtu vieglāk izsekot līdzi tarifa izmaiņām, SIA „Preiļu saimnieks” katru mēnesi interneta vietnēs preili.lv un preilusaimnieks.lv, un informatīvajā izdevumā „Saimnieka Vārds” publicē ikmēneša siltumenerģijas tarifu.

Apkures maksājumus ietekmē patēriņš

Apkures sezona Preiļu pilsētā tika uzsākta oktobra vidū. Iepriekš apkuri uzsāka, vadoties no vidējās diennakts gaisa temperatūras, taču tagad jau vairākus gadus apkuri namos uzsāk pēc mājas vecāko vai dzīvokļu īpašnieku iniciatīvas. Prātīgi rīkojušies tie, kuri izvēlējās apkuri pieslēgt laicīgi jau no oktobra pirmajām dienām, jo auksta dzīvokļa uzsildīšanai līdz noteiktai temperatūrai ir nepieciešams krietni lielāks siltumenerģijas daudzums, kas maksā dārgāk, nekā noteiktas temperatūras uzturēšana.

Attiecībā uz siltināšanu piepildās sakāmvārds, ka skopais maksā divreiz. Kompleksi sakārtojot dzīvojamās mājas, var ieekonomēt pat vairāk nekā 50% siltumenerģijas, un tā ir investīcija īpašumā, kas palielina īpašuma vērtību.

Inese Šņepste,
SIA „Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste 

Pēdējās izmaiņas: 10.11.2014.