Latvijas Republikas 96. dzimšanas dienai veltīta Tēvzemes nedēļa Preiļu Valsts ģimnāzijā

10.11.2014.

Ir sākusies pirmssvētku nedēļa, kuru skolā pēc tradīcijas dēvējam par Tēvzemes nedēļu, jo tā mūs pietuvina Latvijas Republikas proklamēšanas 96. gadadienai.

Tēvzemes nedēļas pasākumus rīt, 11.novembrī jeb Lāčplēša dienā, ievadīs tikšanās ar atmodas laika aktīvistu Preiļu novadā un Latvijas Augstākās Padomes deputātu, balsojušu par Latvijas neatkarību 1991.gadā, Andri Puzo. Vēl šajā dienā piedalīsimies Lāpu gājienā un apmeklēsim ģimnāzijas folkloras kopas „Rūtoj” koncertu Kultūras namā.

Trešdien, 12. novembrī, 1. kursu skolēni ekskursijā „Lepojies ar savu skolu” skolas muzejā iepazīsies ar ģimnāzijas vēsturi un izcilāko ģimnāzistu panākumiem, kā arī varēs apmeklēt Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeja izstādi par lidotāju Jāzepu Baško.

Bet piektdien, 14. novembrī, ģimnāzisti sacentīsies savās zināšanās par Latviju konkursā „Mana Latvija”, kura laikā visus klātesošos iepriecinās  mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu  priekšnesumi.

Svētku dienā, 18.novembrī, sekosim pasākumiem galvaspilsētā Rīgā, ja neizdodas klātienē, tad tos vērosim Latvijas Televīzijā un savās mājās ģimenes lokā, iededzot svecīti, vēlēsim mūsu dzimtenei stiprumu, slavu un ilgu pastāvēšanu.

Natālija Pīzele, vēstures skolotāja

Pēdējās izmaiņas: 10.11.2014.