NAMIŅA dambretistiem labi rezultāti sacensībās

05.11.2014.

Ar mērķi popularizēt dambretes spēli un noskaidrot spēcīgākās komandas 2014. gada 5. novembrī Preiļu 1. pamatskolā notika Preiļu, Līvānu un Riebiņu komandu sacensības 64 lauciņu dambretē. Sacensībās piedalījās 21 komanda.

Uzvarētājs tika noteikts pēc komandas četru dalībnieku iegūtās kopējās punktu summas, pēc komandu savstarpējās spēles rezultāta un komandu uzvaru skaita.

Junioru grupā startēja 4 komandas: 1.vietu izcīnīja Līvānu 2.vidusskolas komanda, 2.vietā – Preiļu Valsts ģimnāzijas 1.komandai, bet trešajā vietā – Preiļu Valsts ģimnāzijas 2.komanda.

Vecāko kadetu grupā sacentās 5 komandas. Uzvarēja Preiļu 1.pamatskola komanda, kuras sastāvā startēja Preiļu novada bērnu un jauniešu centra dambretes pulciņa audzēkņi Arnis Matvejevs, Reinis Valters, Dagnija Lauska un Lauma Tumašova, 2.vietā – Sīļukalna pamatskolas komanda, 3.vietā – Preiļu 1.pamatskolas komanda.

Minikadetu grupā piedalījās 6 komandas, vinnēja Līvānu 1.vidusskolas komanda, otrajā vietā Preiļu 1.pamatskolas komanda: Eduards Podskočijs, Roberts Pastars, Laima Tumašova un Alise Andersone, trešajā vietā – Preiļu 1.pamatskolas komanda Maksims Rudzeišs, Dairis Reliņš, Annija Anspoka un Marta Lazdāne. Otrās un trešās vietas ieguvēji arī ir Preiļu novada bērnu un jauniešu centra dambretes pulciņa audzēkņi. Ikdienā spēles labirintus viņiem palīdz apgūt skolotāja Dzintra Šmukste.

Dambrete ir lieliska galda spēle, kas attīsta loģisko domāšanu, trenē atmiņu un disciplinē. Novēlu arī turpmāk pilnveidot spēles meistarību čakli piedaloties sacensībās un turnīros.

Rezultātu tabulas (PDF) 

Preiļu novada bērnu un jauniešu centra
direktore Aija Caune

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.