Atzinība konkursā „Mūsu mazais pārgājiens”

06.11.2014.

Rudens šogad tik skaists, ka tā vien gribējās doties pētīt dabu. Mēs, Salas pamatskolas 5.klases skolēni un klases audzinātāja, pārgājiena dienā devāmies ciemos pie vietējā koku pazinēja, karošu meistara Andra Brica.

Viņš mūs iepazīstināja ar karošu izstādi, kurā apskatāmas 130 dažādu koku šķirņu karotes, kas katra ir vienreizēja un neatkārtojama ar savādo formu, savu pielietojamību, savdabīgo rakstu. Andris Brics arī pastāstīja un parādīja, kā tiek celtas guļbūves, kā tiek sagatavoti materiāli. Ir vajadzīga liela rūpība, precizitāte, pacietība, lai parasts baļķis pārtaptu lietaskokā. Skolēniem tas bija kaut kas jauns un nedzirdēts, visi klausījās ar lielu aizrautību.

Tālāk devāmies uz ozolu aleju, kurā aug 90 dauzdzgadīgi, milzīgi ozoli. Šī ozolu aleja ir lepnums ne tikai Vilcānu māju īpašniekiem, bet arī visam Saunas pagastam un Preiļu novadam. Skolēni katrs izvēlējās savu ozolu, ar kuru mēģināja sarunāties, uzticēt savus noslēpumus, gūt enerģiju.

Interesanta bija pastaiga pa mežu, kurā pētījām meža augus, salasījām sēnes, vērojām pārmaiņas dabā, kad sācies krāsainais rudens. Katrs no skolēniem atrada kaut ko īpašu, ar ko iepazīstināt pārējos. Diena pagāja nemanot un visi atzina – bija ļoti interesants pāgājiens!

Pārgājiena aprakstu iesniedzām Zemkopības ministrijas gadskārtējā konkursā „Mūsu mazais pārgājiens”. Konkursā piedalījās Latvijas vispārizglītojošo un profesionālo skolu skolēni, kuri iepazina koku kā mūsdienīgu, drošu un daudzfunkcionālu materiālu un pievērsa uzmanību koka izmantošanai dažādās celtnēs Latvijā un pasaulē.

Šogad konkursam iesūtīti 166 kolektīvu darbi. 5.-9.klašu grupā -50 darbi, no kuriem esam labāko septītniekā- esam saņēmuši atzinību. Par to esam nopelnījuši specbalvu. Esam apņēmības pilni arī nākamgad iet dabā un meklēt jaunus, spilgtus, krāsainus rudenīgus piedzīvojumus.

Lilija Upeniece,
Salas pamatskolas 5.klases audzinātāja

Pēdējās izmaiņas: 06.11.2014.