Finišējis Preiļu novada čempionāts galda tenisā

06.11.2014.

Noslēdzies kārtējais Preiļu novada atklātais čempionāts galda tenisā. Šoreiz dalībnieku skaits bija lielāks nekā iepriekšējā gada turnīrā, savu sportisko gatavību, cīnoties par čempiona titulu, rādīja 50 dalībnieki. Šogad pirmo reizi Preiļu čempionātā piedalījās arī spēcīgi spēlētāji no Lietuvas pilsētām Utenas un Rokišķiem.  Pirmajā kārtā piedalījās četri lietuviešu sportisti, pēdējā – trešajā kārtā – cīnījās jau septiņi kaimiņu valsts galda tenisisti.

Pirmo vietu čempionātā un čempiona titulu izcīnīja mājinieks – preilietis Emīls Lutinskis, otrajā vietā ierindojās Jānis Svīķis (Mazsalaca), trešā vieta – Jurim Siliņam, kurš arī pārstāvēja Preiļus.

Galda tenisisti – veterāni – sacentās trīs grupās. Starp veterāniem grupā 40 un vecāki 1. vietu ieguva Jurijs Šmagra (Daugavpils), kurš jau vairakkārt piedalījies Preiļu čempionātos, otrajā vietā – Arunas  Petrusķavičius (Lietuva), trešā godpilnā vieta – Jurijam Boiko (Rīga). Grupā 50 un vecāki 1. vietā ierindojās Nikolajs Kuļbins (Rīga), otrais labākais – Andris Krūmiņš (Rīga), trešo vietu izcīnīja Bruno Losāns (Rēzekne). Savukārt grupā 60 un vecāki pirmajā vietā čempionātā – Guntis Šēnhofs (Rīga), otrais labākais – preilietis Voldemārs Limans, trešajā vietā – Andrejs Rešetņiovs (Rēzekne).

Pirmo reizi Preiļu novada čempionātā atsevišķi notika sacensības arī starp sievietēm. Spēkiem mērojās septiņas galda tenisa pārstāves. 1. vietu izcīnīja Aldona Homiča (Rīga), otrajā vietā jaunā talantīgā Preiļu sportiste Diāna Afanasjeva, trešā labākā – Liāna Zeltiņa (Rebirs sports).

Preiļu novada galda tenisa menedžeris un viens no čempionāta organizētājiem Voldemārs Limans pastāstīja, ka sacensības ir izdevušās, ko atzina arī dalībnieki, jo sportisti labprāt brauc uz Preiļiem mēroties spēkiem.

22. un 23. novembrī Preiļi sagaidīs jau nākošā turnīra dalībniekus, te notiks Latvijas komandu 2014./2015. gada čempionāta 2. kārta. Turnīrs norisināsies Preiļu Bērnu un jauniešu sporta skolas zālē. Pirmā čempionāta kārta jau noslēgusies Alojā, bet pēdējās divas plānotas nākošajā gadā februārī un aprīlī.