Ar uzvarām starptautiskos čempionātos noslēdzas Normunda Ivzāna sportiskais gads

29.10.2014.

27. septembrī notika Jāņa Daļiņa 110. dzimšanas dienai veltītās soļošanas sacensības Ogrē. Piedalījās arī censoņi no Zviedrijas un Lietuvas un Latvijas pilsētām – Ogres, Gulbenes, Preiļiem, Bauskas, Ludzas.

Normunds Ivzāns pastāstīja, ka pasākums bija patīkami organizēts, bija daudz dalībnieku un skatītāju, atsevišķi sacensības bija paredzētas arī pirmskolas izglītības iestāžu audzēkņiem, kuri par sportošanu saņēma garšīgas dāvaniņas..  

No jaunajiem Preiļu censoņiem labāko rezultātu turnīrā uzrādīja Raivo Liniņš, kurš uzstādīja arī šo sacensību rekordu 1 km soļojumā – 04:56.7. Otrajā vietā ierindojās Preiļu censonis Iļja Beļajevs, rezultāts – 05:58.7.

Normunds Ivzāns šajās sacensībās startēja kopā ar jaunajiem sportistiem, nevis ar senioriem, kā tas notizka iepriekšējos čempionātos, izcīnot uzvaru 10 000 m distancē vīriešiem ar pēdējo četru gadu labāko rezultātu 44:21.8. Normunds par diviem apļiem apsteidza pagājušās olimpiādes dalībnieci Agnesi Pastari (Ogre).

Kā pēdējais šī gada starts Normundam Ivzānam bija sacensības 11. oktobrī, kas bija veltītas Riharda Miškina (bijušais Ludzas treneris) piemiņai. Turnīrs notika jau trešo gadu, dalībnieku, tāpat kā iepriekšējos čempionātos, bija daudz, jo piedalījās sportisti no Lietuvas un visiem Latvijas reģioniem.    

Šogad sacensībās bija daudz censoņu no Preiļiem, gūstot labus rezultātus – deviņas godalgotās vietas, kas ir ļoti labs radītājs. Arī šajā turnīrā Normunds Ivzāns sacentās ar gados jaunākiem sportistiem un uzvarēja 5 km distancē ar rezultātu 21:33,89, kas ir šī gada trešais labākais rezultāts.

Normunds ir gandarīts par enerģijas un spēka lādiņu, kas viņam vēl ir sezonas nogalē un ļauj kārtējo reizi plūkt uzvaras laurus. Neskatoties uz iepriekš gūtajām uzvarām, sportists nav atslābinājies ne dienu, treniņi notiek regulāri. Šobrīd kopā ar treneri Anitu Kažemāku tiek pārrunāti arī nākošā gada svarīgākie starti, kam tiks pakārtoti arī turpmākie treniņi ziemā.  

Runājot par šo gadu kopumā, jāsecina, ka tas Normundam Ivzānam ir bijis ļoti veiksmīgs – izcīnītas 16 pirmās vietas, 4 otrās vietas, ieskaitot 2. vietu pasaules čempionātā 10 km distancē un 2. vietu Eiropas čempionātā 5 km distancē. Sportista kontā šogad vēl ir arī 4. un 5. vieta Eiropas čempionātā.

Normunds Ivzāns atzīst, ka sportojot ir uzlabojies veselības stāvoklis un līdz ar to pilnvērtīgāk var trenēties. Pārskatot šī gada veikumu, rodas sajūta, ka vēl varētu uzlabot kādu savu rekordu, tāpēc ir uz ko censties arī nākošgad. Paši nopietnākie starti sāksies jau martā, un, kā saka sportists, ja būs veselība, viss būs kārtībā.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.