Anita Kažemāka: “Mana ikdiena, darbs, hobijs, profesija viss kopā ir sports “

28.10.2014.

Mana ikdiena, darbs, hobijs, profesija viss kopā ir sports. Ar sportu uz Tu jau esmu kopš pirmās klases un to, ka es varu sasniegt vairāk, man parādīja Riebiņu vidusskolas sporta skolotāja Mārīte Pokšāne. Lai arī savas lielās sporta gaitas sāku ar soļošanu un „aizsoļojos” līdz Pasaules Čempionātam, tad tagad, jau vairāk kā gadu esmu nomainījusi soļošanu pret skriešanu.

2014. gada sacensību sezona priekš manis ir noslēgusies ar maratonu Vācijas pilsētā Franfurktē, kur laboju savu personīgo rezultātu vairāk kā par 8minūtem, 42,195m pieveicu 2:39:57sek, kas vieš lielas cerības man izcīnīt ceļazīmi uz 2016.gada Rio de Janeiro Olimpiskajām spēlēm. Kā arī šogad esmu Skrien Latvija seriāla pusmaratonu kopvērtējuma uzvarētāja, kur ieskaitē ir pieci dažādi pusmaratoni 21,095m, kuri norisinājās dažādās Latvijas pilsētās.

Bet lai šo visu sasniegtu, tam visam ir liels un pacietīgs darbs apakšā, ilgās stundas treniņos, vairāki tūkstoši noskrietie kilometri un bez atbalsta es to nevarētu paveikt.

Vēlos pateikties Preiļu novada domei, priekšsēdētājam Aldim Adamovičam gan par morālo atbalstu sacensībās, gan par finansiālo atbalstu priekš treniņnometnēm un sacensībām, un viņa lielo ieguldījumu priekš sportistiem Preiļu novadā.

Paldies Riebiņu novada domei, un vēlos pieminēt Ilmāru Meluškānu, kas atbalstīja manas sporta gaitas, palīdzēja man finansiāli, sekoja manām sporta gaitām.

Lielu paldies vēlos pateikt arī „Preiļu Sieram” un Jāzepam Šņepstam, kurš uzklausīja mani ar maniem mērķiem, ambīcijām, atbalstīja un palīdz man savu mērķu realizēšanā.

Šie ir mani, kā es citiem saku, „trīs pamati”, ar kuriem es lepojos, kuriem esmu ļoti pateicīga. Visa Latvijas skrējēju saime zina, cik garšīgi ir Preiļu biezpiena sieriņi, daudzi man pat teikuši, ka speciāli apskatījušies kartē, kur ir Riebiņi. Lai arī man jautā, kas tad Tu esi Preiļu vai Riebiņu meitene!? Tad es esmu Preiļu UN Riebiņu meitene, manu sacensību kreklu, sporta drēbes rotā lieliem burtiem Preiļu un Riebiņu novads un es lepojos ar to. Jo esmu lepna nest Preiļu un Riebiņu vardu Latvijā un Latvijas vārdu pasaulē. 

Anita Kažemāka

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.