Elīnas Titānes personālizstāde „Ceļā” un keramikas darbnīca ģimenēm Preiļu tirdzniecības centrā „Oga”

09.11.2014.

No 9. novembra līdz 7. decembrim tirdzniecības centrā „Oga”, Preiļos, laikmetīgās mākslas sezonas „Preilis” ietvaros būs apskatāma keramiķes Elīnas Titānes personālizstāde „Ceļā”.

Elīna Titāne (1978) 2008. gadā ieguvusi maģistra grāduLatvijas Mākslas akadēmijas Keramikas nodaļā. Regulāri piedalās keramikas simpozijos un radošajās darbnīcās Latvijā, Polijā, Baltkrievijā, Dānijā, Ēģiptē un citās valstīs. Kopš 2003. gada aktīvi piedalās izstāžu dzīvē; 2014. gadā Elīnas darbi eksponēti Izmirā (Turcija), Šanhajā (Ķīna), Kairā (Egipte), Tunisā (Tunisija), Rīgas mākslas galerijās, drīzumā gaidāma izstāde ”Neparastas Mežģīnes” Pētera baznīcā un personālizstāde Porcelāna muzejā, Rīgā.

Elīnas Titānes darbiem piemīt izteikti tēlniecisks raksturs; tā ir tēlniecība keramikas materiālos. Radītie tēli ir abstrakti, poētiski, tie rosina uz brīvu interpretāciju radīšanu, mirklīgām asociācijām.Izstādē „Ceļā” apkopoti pēdējos deviņos gados radīti darbi, ļaujot skatītājiem izsekot mākslinieces radošo meklējumu ceļam – no plastiskiem lielformāta objektiem uz strukturāliem tēliem. Elīna Titāne: „Man māksla, radošums ir process, virzība. Vienmēr esot kustībā. Darbība, kuru nenoslēdz rezultāts. Ceļš, kas nav apgūstams vai iegaumējams, bet allaž no jauna atklājams.” Negaidīts trausluma un monumentalitātes apvienojums, kontemplācija par ceļa, attīstības tēmu priecēs izstādes apmeklētājus rudens pēdējās dienās, līdz eglītes atklāšanai „Ogā” 7. decembrī.

Izstāde „Ceļā” tiks atklāta 9. novembrī plkst. 14.00 ar keramikas darbnīcu ģimenēm mākslinieces Elīnas Titānes vadībā.

Darbnīcas tēma: mežs jeb koki, krūmi, meža iemītnieki un tā viesi. Ziemassvētku priekšnojautās īpaša uzmanība tiks pievērsta eglēm. Darbnīcas materiāls būs Lodes māls, kam ir raksturīga skaista, tumši sarkana, krāsa. Šāda Devona perioda māla atradņu pasaulē ir vien pāris. Tas ir viens no Latvijas košākajiem un skaistākajiem māliem, ar lieliskām plastikas īpašībām veidošanai. Sadarbībā ar keramiķi Raivo Andersonu visi darbi tiks apdedzināti un Adventes laikā eksponēti „Ogā”. Pēc Ziemassvētkiem tie atgriezīsies pie saviem autoriem. 


Ieeja izstādē un darbnīcā: bez maksas

Izstādes darba laiks: katru dienu 08.00 – 22.00

Acinām iepazīties ar Preili tuvāk www.facebook.com/preilis.nelugtais.viesis

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.