Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests atgādina

27.10.2014.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (turpmāk-VUGD) apkopotā statistika liecina, ka katru gadu dažādu apkures ierīču neatbilstošas ekspluatācijas dēļ notiek ievērojams ugunsgrēku skaits.

 Tā, 2013.gadā Latvijā tādu gadījumu skaits sasniedza 949. Šogad valstī jau ir vairāk nekā 650 šādu gadījumu, kuri notika no gada sākumā, taču jaunā apkures sezona tikai sākas.

Sadegot jebkuram cietajam kurināmajam, uz skursteņa iekšējās virsmas veidojas kvēpu, sodrēju un darvas nosēdumi, kas, savlaikus nenotīrīti, labākajā gadījumā samazina apkures ierīces darbības efektivitāti, bet sliktākajā gadījumā var izraisīt intensīvu šo produktu degšanu.

Dzīvojamā sektora īpašniekiem, kā arī uzņēmumu, valsts un pašvaldību objektu vadītājiem ir jāpievērš īpaša  uzmanība  apkures ierīču un dūmvadu pareizai lietošanai.

Jāatgādina, ka  sodrēji no dūmeņiem, krāšņu un pavardu dūmkanāliem jāiztīra pirms apkures sezonas sākuma un apkures sezonā ne retāk kā:

* reizi mēnesī – ilgdedzes apkures krāsnīm,
* divas reizes – citām apkures ierīcēm.

Ēku bēniņos dūmvadiem un sienām, kurās atrodas dūmkanāli, jābūt nobalsinātiem vai nokrāsotiem ar gaišu degtnespējīgu krāsu.                              

Dūmvadu pārbaudi un tīrīšanu drīkst veikt atbilstoši apmācīti un sertificēti skursteņslaucītāji. Par to pārliecinieties, lūdzot darba veicējam uzrādīt viņa profesionālo spēju apliecinošos dokumentus.

Neskaidrību gadījumos lūdzam griezties tuvākajā VUGD struktūrvienībā.

VUGD Plānošanas un koordinācijas nodaļas vecākais speciālists
A.Smirnovs

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.