Aizkalnē novadpētniecība – goda vietā

15.10.2014.

15. oktobrī Aizkalnes sabiedriskā centra telpās notika projekta „Mobilās novadpētniecības izstādes aprīkojuma iegāde” prezentācija un izstādes „Ceļā sastaptie” atklāšana.

Projekts piedalījās “Viduslatgales pārnovadu fonda” mazo grantu konkursā „Iedzīvotāji veido savu vidi – 2014.gadā” aktivitātē teritorijas izpētes aktivitātes, projekta finansētājs – Preiļu novada dome. SIA „NIS” galdnieku darbnīcā Preiļos tika izgatavotas trīs pārvietojamas izstāžu vitrīnas. Tika iegādāti 30 fotorāmīši, šim nolūkam izlietots ciemiņu no ASV atstātais naudas ziedojums un biedrības līdzekļi.

Jaunajās izstāžu vitrīnās aplūkojamas divu aizkalniešu kolekcijas. Vija Kampāne krāj oriģinālas sērkociņu kārbiņas, bet Antons Kurmis – īpašas un veclaicīgas monētas. Pirmoreiz plašākai sabiedrībai skatāmi arī unikāli rokraksti no Jasmuižas pagastvaldes arhīva, kas datēti laikposmā no XIX g.s. beigām līdz XX.g.s. sākumam.

Ievērības cienīgas ir ne tikai vēsturiskas relikvijas. Ar fotoaparātu portretēti vairāki desmiti Aizkalnes iedzīvotāji viņu ikdienas gaitās. Portretu galerija veidota ar domu dokumentēt vēsturei stāstu par novadniekiem. Mūsdienu dinamiskajā un informacionāli piesātinātajā laikmetā cilvēki mazāk iet ārā no mājām, nesatiekas un ar izbrīnu atpazīst paziņu sen izaugušos bērnus. Portretētie cilvēki katrs pats par sevi ir atsevišķa stāsta vērta personība.

Projekta darba grupa pateicas Viduslatgales pārnovadu fondam par konsultatīvo darbu projekta realizācijas gaitā un Aizkalnes pagasta pārvaldes vadītājai Guntai Uzulevičai par ieinteresētību kultūrvēsturisko vērtību popularizēšanā. 

R.Džeriņa,
projekta vadītāja

Pēdējās izmaiņas: 15.10.2014.