Spēļu un rotaļu laukums priekam un attīstībai

17.10.2014.

LMT projektu konkursā atbalstu guva Salas pamatskolas projekts Bērnu rotaļu un spēļu laukuma ierīkošana. Esošais laukums bija nolietojies, jo uzstādīts tika 2000. gadā.

Laukuma izbūves darbus veica Salas pamatskolas darbinieki Jāņa Kozuļa vadībā. Projekta realizācijas darbos čakli strādāja Voldemārs Madalāns, Juris Kodors, Leonards Vaivods. Krāsošanas un noformēšanas darbos aktīvi iesaistījās vizuālās mākslas skolotāja Anita Vjakse, palīdzēja arī pirmskolas grupas meitenes Alises māmiņa Inese Kuzņecova.

Priecē tas, ka tagad bērnu rotaļu un spēļu laukumā bērnu čalas nerimstas līdz vēlai vakara stundai. Rotaļu un spēļu laukums ir uzstādīts skolas ābeļdārzā. Bērni kopā ar vecākajiem brāļiem, māsām, vecākiem, vecmāmiņām pavada brīvo laiku lietderīgi, attīstot fiziskās spējas, kā arī mācās rotaļas, spēles, veido smilšu pilis. Laukumā nodarbošanos var rast visu vecumu bērni, jo te ir izvietoti elementi dažādām nodarbēm arī lielākiem bērniem – basketbola grozs, lapene, līdztekas, pievilkšanās stienis. Visvairāk ir pieprasītas abas šūpoles, no kurām vienas ir domātas mazākiem bērniem, otras – lielākiem. Šūpoļu konstrukcijas ir drošas un stabilas, spēļu laukums ir izveidots skaistās un košās krāsas – tas ir patīkams ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem.

Manuprāt, izvēlētā vieta ir ļoti pareiza, jo visas nedēļas garumā laukums ir noslogots un pilns ar bērnu smiekliem. Neskatoties uz to, ka ir pienācis rudens, bērniem tur ir mīļākā brīvā laika pavadīšanas vieta. Arī jaunās ģimenes, kuras dzīvo Preiļos, bet brīvdienās brauc palīgos saviem vecākiem un vecvecākiem, kopā ar mazbērniem un bērniem nāk uz laukumiņu.

Laukuma iekārtošanas darbi nu ir galā. Bērni priekus baudīja visu septembra un oktobra mēnesi, kamēr notika darbi. Kā atzina paši darbinieki, bērni ar nepacietību gaidīja katru jaunu laukuma objektu.

Esmu gandarīta, ka mūsu darbinieki veica visus darbus, lai droši un patīkami būtu uzturēties rotaļu un spēļu laukumā visiem, kuri to izmanto. Arī rotaļu laukuma stils ir savādāks, nekā citās vietās, jo to uzstādījām saviem spēkiem.

Skolas vide ir draudzīga visiem vecumiem. Šeit bērni var attīstīt fiziskos dotumus, iegūt jaunas iemaņas, saturīgi pavadīt brīvo laiku visi kopā, sadraudzējoties, attīstot runas spējas, palīdzot viens otram, uzticoties un saprototies.

Paldies LMT, par to, ka viņi organizē tādus projektus, ka bija iespēja piedalīties, par ko priecājas visi – gan lieli, gan mazi.

Valentīna Liniņa,
Salas pamatskolas direktore

Pēdējās izmaiņas: 17.10.2014.