Ziedu paklājs – Baltijas ceļam 25

01.10.2014.

Šogad aprit 25 gadi, kopš unikālās un mierīgās Baltijas valstu patriotu demonstrācijas, kad apmēram 1 miljons cilvēku sadevās rokās, veidojot 600 kilometru garu cilvēku ķēdi no Viļņas cauri Rīgai, uz Tallinu, vienojot Lietuvas, Latvijas, Igaunijas iedzīvotāju centienus pēc brīvības.

1. oktobrī Preiļu 1. pamatskolas skolēni, skolotāji un vecāki izveidoja paši savu Baltijas ceļu. 5. – 9. klašu skolēni, bruņojušies ar dabas materiāliem un oriģinālām idejām, devās ārā, lai izveidotu ziedu paklāju – apmēram 30m garu joslu zālājā gar Daugavpils ielu. Lai skolēniem tā laika notikumi būtu saprotamāki, akcijas sākumā skolas direktore Nora Šņepste savā uzrunā pastāstīja – kur, kad un kāpēc notika šī unikālā akcija – Baltijas ceļš. Ļoti rosīgā atmosfērā, skanot latviskai mūzikai (par pasākuma apskaņošanu parūpējās 8.b klases skolnieki Alens Šņepsts un Matīss Buks), 40 minūšu laikā blakus skolai, virzienā no dienvidiem uz ziemeļiem aizvijās ziedu paklājs – Preiļu 1. pamatskolas veltījums Baltijas ceļa notikumiem un cilvēkiem, kas piedalījās akcijā1989. gadā. Gan skolēni, gan viņu audzinātāji un vecāki bija gandarīti par paveikto. Katrs klases kolektīvs bija padomājis par sev atvēlētā laukuma aizpildīšanu – miķelīšu, saulespuķu, čīkstuļu, kļavas lapu un asteru joslas nomainīja cilvēku kontūras no čiekuriem, lapām un puķēm. Akcijas noslēgumā visi dalībnieki sadevās rokās – tā simbolizējot mūsu mazo „Baltijas ceļu.” Lai radītu interesi par šo vēsturisko notikumu, skolēnus vēstures stundās aicina veikt pētījumu, kurā jaunieši, tiekoties un intervējot Baltijas ceļa aculieciniekus, uzzina un piefiksē darba lapās šo cilvēku sajūtas un atmiņu stāstus. Par šiem notikumiem skolēni uzzina arī dabaszinību, ģeogrāfijas un klases stundās.

Paldies visiem, kas izrādīja interesi un piedalījās ziedu paklāja veidošanā – tā kaut uz brīdi iekāpjot Laika mašīnā un atgriežoties 25 gadus senā pagātnē.

Ieva Babre 

 

Pēdējās izmaiņas: 01.10.2014.