Preiļos viesojas Francijas institūta Latvijā pārstāvji

13.10.2014.

13. oktobrī Preiļus apmeklēja Francijas institūta Latvijā direktors, Francijas vēstniecības Latvijā padomnieks sadarbības un kultūras jautājumos Denī Diklo (Denis Duclos) un Francijas institūta Latvijā pārstāvji.

Novada viesus Preiļu novada domē uzņēma Preiļu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Juris Kovaļevskis, sarunā piedalījās Preiļu novada kultūras centra vadītājs Guntis Skrimblis.

Juris Kovaļevskis iepazīstināja ciemiņus ar Preiļu novadu, norisēm dažādās jomās un novada attīstības vadlīnijām. Īpašu interesei ciemiņi izrādīja par kultūras, izglītības un starptautiskās sadarbības jautājumiem novadā. Tika pārrunātas arī iespējamās sadarbības jomas nākotnē, uzsverot vēl plašāku un aktīvāku sadarbību kultūras apmaiņā un veicinot arī tūrisma aktivitātes.   

Francijas institūta Latvijā direktors un pārstāvji apskatīja Leļļu galeriju, ar kuras krāsainību iepazīstināja pati māksliniece Jeļena Mihailova, un iepazinās ar Preiļu Galvenās bibliotēkas darbu, kur gides lomā, izrādot Preiļu „gaismas pili”, bija iejutusies bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas vadītāja Vilhelmīne Jakimova.

Ciemiņi priecājās par mākslinieces Jeļenas Mihailovas radošo veikumu un izteica lielu gandarījumu par bibliotēkas plašajām telpām un lieliskajām iespējām to izmantot apmeklētājiem. Atzinīgi tika novērtētas tās darba formas, kas bibliotēkā tiek piedāvātas pašiem mazākajiem lasītājiem. Ciemiņi dalījās savās izjūtās par īpašo labestības piepildīto gaisotni bibliotēkā, kas aicina te uzkavēties vēl un vēl.      

Denī Diklo un Juris Kovaļevskis piedalījās arī Stefana Sudjēra (Francija) fotogrāfiju izstādes „Latvijas ceļojums” atklāšanā Kultūras nama mazajā zālē. Izstāde veidota sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā, izmantojot tās fotogrāfijas, kas tapušas, Stafanam Sudjēram, šķērsojot kājām Latviju no rietumiem līdz austrumiem pa laukiem, mežiem, attāliem nostūriem, lielceļiem, ceļiem un takām. Ar savu izstādi franču fotogrāfs Stefans Sudjērs aicina sekot viņa pēdās un iepazīt Latvijas vienkāršo un neskarto ainavu skaistumu, ko ikvienas var aplūkot Stefana Sudjēra fotogrāfijās.

Izstāde Kultūras namā būs apskatāma līdz 16. novembrim.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 13.10.2014.