Baltijas ceļam – 25

30.09.2014.

Šogad aprit 25 gadi, kopš triju Baltijas valstu – Lietuvas, Latvijas un Igaunijas – aptuveni divi miljoni cilvēku sadevās rokās, izveidojot 600 kilometrus garu ķēdi no Tallinas līdz Viļņai. Atceroties šo notikumu, 30. septembrī Preiļu 2. vidusskolā notika tikšanās ar Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeja darbiniekiem.

 „Baltijas ceļam” veltītajā seminārā 10.-12. klašu skolēniem bija iespēja vairāk uzzināt par vēsturiskajiem notikumiem 25 gadus atpakaļ un noskatīties dokumentālo filmu „Viena zeme mūsu…

 „Baltijas ceļa” dalībnieks Staņislavs Gavars dalījās atmiņās par tā laika notikumiem, jo pats bija Tautas frontes dalībnieks, aktīvs dažādu pasākumu atbalstītājs un aculiecinieks. Pēc tam skolēni varēja pārbaudīt zināšanas, atbildot uz jautājumiem, saistībā ar šo vēsturisko notikumu. Par pareizo atbildi skolēni saņēma dažādas balvas.

Staņislavs Gavars, tiekoties ar skolēniem, aktīvākajam tikšanās dalībniekam pasniedza  Latvijas valsts karogu. Tas visiem bija negaidīts pārsteigums, īpaši 11. klases skolēnam Vjačeslavam Petrovam. Paldies arī Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeja direktorei  Teklai Bekešai par interesanto un izglītojošo prezentāciju!

Natālija Kirilova,
12. klases skolniece

Pēdējās izmaiņas: 30.09.2014.