Preilieši aktīvi aizvadījuši Eiropas Veselības nedēļu

07.10.2014.

Daudzviet Latvijā no 29. septembra līdz 5. oktobrim iedzīvotājiem tika piedāvātas iespējas iesaistīties dažādās fiziskās aktivitātēs Eiropas Veselības nedēļas ietvaros. Arī pie mums Preiļos jau kārtējo gadu tiek piedāvātas iespējas kopā pasportot un pabūt domubiedru vidū, gūstot kādu jaunu atziņu.

1. oktobris bija Spēka diena Preiļu novada Bērnu un jauniešu sporta skolas stadionā, kur katrs varēja pārbaudīt savu varēšanu, pievelkoties pie stieņa vai dāmām izpildot vingrinājumu roku saliekšana – iztaisnošana. Pievelkoties pie stieņa, labāko rezultātu uzrādīja Aivars Vilcāns – 22 reizes, bet roku saliekšanā – iztaisnošanā labākais rādītājs Ivetai Belousovai – 40 reizes. Piecpadsmit puiši kopā pievilkās pie stieņa 130 reizes, bet 7-ām dāmām varējums 110 reizes.

2. oktobrī turpat stadionā tika piedāvāta aktivitāte „Noskrien, nosoļo vai nonūjo savu kilometru!”. Skanot mūzikai, stadionā apli pēc apļa mēroja 35 kopā sanākušie skrējēji un nūjotāji. Pacietīgākā kilometru vācēja Preiļu 1.pamatskolas audzēkne Ilva Valdone – noskrieti 14 km, tikai par diviem mazāk Raineram Trubačam. bet 10 km pievarēja Silvija Livmane, Aivars Žugris, Agnese Sprance-Meļņa, Leonīds Valdonis, Iveta Belousova, Anita Vilcāne, Arta Ūzuliņa un Renārs Valdonis. Jāpiebilst, ka Salenieku ģimene piedalījās četru cilvēku sastāvā. Visiem kopā pieveikti 230 km. Rīta pusē savukārt ātrākos noskaidroja Preiļu Valsts ģimnāzija, kur uzvaras laurus jaunietēm plūca 3.kursa audzēkne Anna Svetlova, bet jauniešiem ātrākais 2.kursa audzēknis Guntis Pastors. Šeit 60 jaunietes mūsu kopējam kilometru pūram pieplusoja 120 km, bet 30 jaunieši, kuri veica 3 km distanci – 90 km.

3. oktobris tika veltīts groza bumbas mīļotājiem – Preiļu 1.pamatskolas sporta zālē 10 sanākušās komandas tika sadalītas atbilstoši vecumam un spēles prasmei. Aktīvi šoreiz bija 8. – 9.klašu jaunieši, bet arī viņiem nācās atzīt mūsu dāmu – senioru pārākums. 4. – 5.klasēm savus pretiniekus pārspēja „Sīkās”, bet pieaugušajiem pārāki izrādījās „Siekaliņas”.

Veselības noslēdzošajā dienā – 5. oktobrī vienkopus pulcējās velodraugi. Jau par tradīciju kļuvušajā velopārgājienā iepazīt kaimiņu – Vārkavas novadu devās pāri par 30 braukt gribētāju, kuri atbilstoši savām spējām izvēlējās vai nu garāku un ātrāku braukšanu vai nu īsāku un lēnāku. Kopā izbaudījām zelta rudeni un nevarējām saprast tos, kuri tādā laikā paliek mājās sēžot. Kopā nobraukti 1350 km.

Kā aktīvākos gribētu minēt Preiļu 1.pamatskolas kolektīvu, kur daži skolotāji aktīvi ar savu piemēru mudina uz veselīgu dzīvesveidu un skolēni tam atsaucas. Velobraucienā aktīvi iesaistījās ģimenes – Adamoviči, Džeriņi, Meluškāni un citi. Visās četru dienu aktivitātēs piedalījās Mārcis Adamovičs, trīs dienas Dignas Prodnieces, Rainera Trubača, Aleksandra Poplavska, Ilvas un Leonīda Valdoņu kontā.

Gribas cerēt, ka nākamā gada aktivitātēs mūsu pulks kļūs vēl kuplāks, bet vēl lielāks prieks Jūs visus redzēt ikdienā vai nu stadionā vai slēpojot un nūjojot parkā, vai sporta zālē spēlējot sporta spēles un uzkrājot enerģijas lādiņu kārtējai darba dienai!

Leonīds Valdonis,
Preiļu novada sporta pasākumu organizators

Pēdējās izmaiņas: 07.10.2014.