SIA „Preiļu saimnieks” Preiļu pilsētā sāk pieslēgt apkuri

07.10.2014.

Šonedēļ Preiļu pilsētas iestādēs un daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās sāk pieslēgt apkuri. Līdz šodienai apkure ir pieslēgta astoņām daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām un deviņām iestādēm, tostarp divām pirmskolas izglītības iestādēm un dažām vispārizglītojošām izglītības iestādēm. Apkures pieslēgšana pilsētā turpinās.

Kārtība, kādā Preiļos pieslēdz apkuri, nav mainījusies, un iedzīvotājiem tas ir jāierosina savam mājas vecākajam vai nama pārvaldniekam, kas tālāk organizē apkures pieslēgšanu. Juridiskajiem klientiem ar rakstisku iesniegumu par apkures pieslēgšanu ir jāierodas SIA „Preiļu saimnieks”.

AS „Latvijas Gāze” dabasgāzes tirdzniecības cena šā gada septembrī bija 284,57 EUR/tūkst.n.m3. Tarifu prognoze liecina, ka arī šā gada oktobra mēnesī dabasgāzes tirdzniecības cena būs tāda pati kā iepriekšējā mēnesī. Pie šādas dabasgāzes tirdzniecības cenas dabasgāzes diferencētais tirdzniecības gala tarifs 5. lietotāju grupai, kurā ietilpst SIA „Preiļu saimnieks”, ir 377,05 EUR/tūkst.n.m3. Pie šādas dabasgāzes cenas saskaņā ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas Padomes lēmumu kopējais siltumenerģijas tarifs Preiļos ir 55,03 EUR (bez PVN). No šī gada 1. maija spēkā stājās jaunais samazinātais siltumenerģijas tarifs, kas, palielinoties dabasgāzes cenai, var samazināties līdz pat 15%, bet pie šā brīža dabasgāzes cenas oktobrī siltumenerģijas tarifs ir par 4,3% zemāks, salīdzinot ar iepriekšējo tarifu.

Preiļu novada lauku teritoriju izglītības iestādēs apkures sezona ir iesākta jau no 6. oktobra.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 07.10.2014.