Skolu aktivitātes Olimpiskajā dienā Preiļos

26.09.2014.

26. septembra rīts Preiļu izglītības iestādēs iesākās līdzīgi kā daudzās citās skolās mūsu valstī – kā jau iepriekšējos gados, Olimpiskā diena sākās ar tradicionālo kopējo rīta vingrošanu. Preiļu 2.vidusskola vingroja savas skolas laukumā, bet Preiļu 1.pamatskola ciemojās Preiļu Valsts ģimnāzijā, kur iesaistījās kopējā vingrošanā ar ģimnāzistiem.

Kad visi bija izvingrinājušies, tālāk sekoja aktivitātes uz vietām, ko piedāvāja sporta skolotāji. Ģimnāzisti sacentās pretstafetēs un izspēlēja tradicionālo zibensturnīru futbolā. Pamatskolnieki sacentās dažādās stafetēs, vingrinājumos ar basketbola prasmju izrādīšanu un virves vilkšanā. Preiļu 2.vidusskola bija “okupējusi” pludmales teritoriju, kur notika aktivitātes pludmales futbolā un volejbolā, kā arī aktivitātēs ar šī gada moto “Iepazīsti minihandbolu!”.

Olimpiskās dienas pasākumos piedalījās un iepazinās ar Preiļu sporta kompleksu Olimpiskais vēstnesis – Latvijas Handbola federācijas pārstāvis Valērijs Jaškins. Jaunāko klašu skolēni iesaistījās zīmējumu konkursā, 7.- 12.klašu audzēkņiem bija iespēja piedalīties eseju konkursā “Iepazīsties – minihandbols!”. Notika arī foto konkurss par šo tēmu. Visi darbi tiks izvērtēti, un labākie mēros ceļu uz lielo konkursu pie Olimpiskās komitejas.

Katram Olimpiskās dienas dalībniekam piemiņai tika pasniegts sertifikāts ar Starptautiskās Olimpiskās komitejas prezidenta autogrāfu. Skolu īpašumā nonāca dažāds inventārs no Latvijas Olimpiskās komitejas atbalstītājiem.

Leonīds Valdonis,
Olimpiskās dienas koordinators Preiļu novadā

Pēdējās izmaiņas: 26.09.2014.