Preilēnieši startē Valmieras maratonā

21.09.2014.

21. septembrī norisinājās sacensības „Valmieras maratons – 2014”, kuras vienlaicīgi bija arī „Sportlat balva – 2014” 11.posma sacensības un „Skrien Latvija” 6.posma sacensības.

Raksturīgi, ka „Skrien Latvija” seriālā šis ir vienīgais posms, kurā ir iekļauts maratons. Bez maratona sacensībās skrējēji sacentās arī pusmaratona (21, 097 km), Nike (10,5 km) un Tautas (5,8 km) distancēs, kā arī bērnu distancēs. Maratona distancē uz starta stājās 200 skrējēji, bet vēl kuplāks dalībnieku pulks bija pusmaratonā – 500 skrējēji.

Mēs posāmies uz “desmitnieku” un “piecīti” un, kad ieradāmies Valmierā, visi pusmaratonisti jau bija finišējuši, bet maratonistu lielākā daļa tuvojās finišam. Prieks bija uzzināt, ka mūsu Anita Kažemāka pusmaratonā ierindojusies 2.vietā gan savā vecuma grupā, gan dāmu absolūtajā vērtējumā.

Vēlāk starts tika dots 10,5 km Nike skrējējiem (vairāk kā 450 dalībnieki) un 5,8 km Tautas klases (tuvu pie 500) skrējējiem. Lai kāda nu kuram uznāk tā grūtību pakāpe distancē, bet paskatoties daudzgalvainajā skrējēju pūlī – tu saproti – neesi tāds vienīgais un + vai – 40 vai 50 minūtes distancē paskrien nemanot.

Gala rezultātā gaidījām apbalvošanu, jo Guntim Pastoram bija jākāpj uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena par uzvaru savā vecuma grupā 5,8 km distancē. Tajā pašā distancē savā vecuma grupā 2.vieta Raineram Trubačam. Gandarīti arī ar savu veikumu bija arī tie, kuri iespraucās desmitniekā savās vecuma grupās, un tie ir -Austris Bogdanovs un Ilva Valdone – 4.vietas, Pēteris Trubačs un Leonīds Valdonis – 5.vietas, Feoktists Pušņakovs – 6.vieta, Aivars Žugris un Iveta Belousova – 7.vietas un Mārcis Adamovičs – 8.vieta.

Arī tie, kuriem finiša protokolos savi uzvārdi bija jāmeklē zemākās ailēs var būt gandarīti – Valmieras maratons paliks atmiņā ar savu jauko gaisotni un skatītāju draudzīgo atbalstu ne tikai finišā, bet visas distances garumā!

Pēc apbalvošanas bija jāgaida loterija un izrādās – ne velti! Starp vairāk kā tūkstotis loterijas biļetēm pirmā veiksmīgā loze no trim krīt Aivaram Žugrim. Kur vēl labāka dāvana dzimšanas dienā kā jaunas Nike Free krosa kurpes! Gandarīti devāmies mājup, kaļot savus plānus par jauniem startiem, jo šo cilvēku kopa nemeklē iemeslu kā izvairīties no skriešanas, bet paši meklē iespējas to darīt. 

Priecājamies par savu kaimiņu – līvāniešu meiteņu un kungu labākajos gados panākumiem skrējiena seriālos.

Visi rezultāti www.sportlat.lv mājaslapā.

Leonīds Valdonis,
Preiļu novada sporta pasākumu organizators


Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.